Hoď se do gala, dnes přijíždí do Lucerna Music Baru Adam Tensta

Definice „cool“, 80's baby, super rychlopalný rapy, electro beaty, barevný čepice i tkaničky u sneakers přijíždí do Prahy 21.1., u toho bys neměl chybět.
Muzika, kterou dělá Adam Tensta se popisuje různě – electro rap, hipster hip hop a on jí říká bloc pop… Na názvu ale tolik nesejde, důležitější je, že jde vždy o zajímavou, progresivní, energickou, klubovou a XX (za XX si dosaď další přívlastek pro ligovou muziku z „cool“ slovníčku) sadu světové úrovně. Netuším, jak to v tom Švédsku dělaj, jestli jim přidávaj něco do vody nebo za to můzou ty jejich štrikovaný svetry se sobem, jelenem a další rohatou havětí, ale celkem pravidelně se tam rodí muzikanti, co se stanou když ne světovým, tak minimálne evropským fenoménem. A přesně na tuhle tradici navazuje i Adam Tensta.
Jeho muzika oslovuje všechny, protože jak se zdá, má na to všechny předpoklady. Autenticitu – Adam není jedničkář z bohaté rodiny, ale dítě z ne zrovna vyhlášeného sídláku, co mu dal jméno – Tensta a není divu, že je pro kluky ze sídlišť hrdinou, co je svým úspěchem motivuje. Srozumitelnost – jeho rapy díky angličtině znají nazpaměť nejen ve 163 Stockholm City. Nakažlivost – jeho elektronická muzika osloví i lidi, co by o hip hop ani nezakopli a funguje v klubu líp, jak cokoliv jiného, protože by rozhýbala i mrtvolu. Originalita – Tensta nezní jako „někdo“, zní jako Adam Tensta s jeho Švédskou angličtinou a „zasékávaně koktavými refrény“, co plive jak spitfire a ty je nedostaneš z hlavy. Má styl – co hodí na sebe, je jak ze žurnálu „O čem sníme my 2 – já a můj šatník“ a když už si myslíte, že jste ho vychytali, překvapí v nastřelenejch džínách s kšandama, svetrem s výstřihem do Véčka, v hučce jak Huckleberry Finn a obutej do něčeho, co připomíná jarmilky… ale styl to má zase, v dávce jako obří prase. A když si k tomu pripočtete vážně jedinečné videoklipy (nejoblíbenější z nich – My Cool), fenomén, o kterém jsem mluvil na začátku, je na světě.
Adam Tensta – My Cool

Je bez debat, že je Adam Tensta navíc jméno, na které slyší lidi i v Čechách. Na letošním Hip Hop Kempu byla možnost se přesvědčit, jak je na tom v praxi. Po fesťáku patřil v diskuzích o nejlepším koncertu prodlouženého víkendu k nejčastěji skloňovanýmm jménům. Jeho energická show byla perfektní, a to jí ještě díky tomu, že proběhla ve čtvrtek, nemohli vidět ani zdaleka všichni, co by o ní měli zájem. Teď se potkají ti, co „chtějí ještě“ s těmi, co „ještě neměli tu čest“, navíc v klubovém prostředí, připraveném jen a jen na Adama Tenstu a kde to tedy bude ještě o stupínek jinde. Všichni se vezmou okolo ramen a jestli neumřou, budou pařit až navěky. „Do I look like I sell drugs?“
Adam Tensta ft. Eboi – Dopeboy

Více info:

www.myspace.com/adamtensta

www.mybestfriendismygrind.com

www.lmb.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.