Archive přijíždějí do Prahy s téměř tříhodinouvou show

  • Archive přijíždějí do Prahy s téměř tříhodinouvou show Fotogalerie (15)
    • 15.01.2010
    • Tisk

    Již 5. února se v Lucerna Music Baru v dvou a půl hodinové show předvedou francouzští Archive.

    Sdílejte článek:

Londýnská formace Archive, která však za zemi svého působení uvádí Francii, ve své hudbě kombinuje elektroniku, triphop i rock. Za patnáct let své hudební dráhy vydali Archive celkem sedm studiových alb a s tím posledním koncepčním dvou CD Controlling Crowds je zakrátko uvidí i české publikum.
Projekt Archive dali dohromady Darius Keeler a Danny Griffiths roku 1994, kteří se již znali z působení v breakbeatové formaci Genaside II. Spolu se zpěvačkou Royou Arab a rapperem Rosko Johnem vydali roku 1996 album Londinium, které svým triphopovým zvukem oslovilo příznivce Massive Attack a Portishead. Recenze hovořily příznivě, přesto se kapela de facto rozpadla kvůli personálním rozporům.
O rok později se Keeler a Griffiths rozhodli dát se znovu dohromady s jinou vokalistkou (Suzanne Wooder) a roku 1999 vydali druhou desku Take My Head. Ta nabídla směs popu a symfonického triphopu a mnohem více jasných melodií než jejich debut.
Mezi léty 2002 a 2005 vydali Archive tři alba za pomoci zpěváka Craiga Walkera známého z kapely Power of Dreams. V očích kritiků byli tou dobou na vzestupu a také u publika se jim začalo vést velice dobře – nezanedbatelné množství fanoušků si získali například ve Francii či Polsku. V této dekádě se Archive čím dál více vzdalují od triphopu a přejímají psychedelický kytarový zvuk, který je vlastní skupinám jako Pink Floyd, Mogwai či The Secret Machines. Vedle své albové tvorby v roce 2003 sklidili vřelý ohlas za soundtrack k filmu Na plný plyn (Michel Vaillant).
Craiga Walkera poté na pozici zpěváka nahradili Dave Pen, Maria Q a Pollard Berrier a výsledkem nové spolupráce byla deska Lights. Od té doby se všichni tři stali členy koncertní sestavy Archive, letos se dokonce ke kapele vrátil i rapper Rosko John. A protože roku 2009 došlo v diskografii Archive na čtyřdílnou epopej Controlling Crowds, všichni zúčastnění jsou právě uprostřed další koncertní série, která napříč kontinenty budí nadšené ohlasy. Tentokrát si najdou čas také na Prahu, proto i vy můžete poznat jejich zvuk na vlastní uši. Koncert Archive se uskuteční 5. únoraLucerna Music Baru, kam si kapela připravila téměř dvou a půl hodinovou show.
Koncert kapely Archive bude bezpochyby jeden z těch, o němž se bude dlouho mluvit a jehož vynechání by mohlo dotyčné váhavce skutečně neskutečně mrzet.
Pozor, začátek již v 19:00 hodin!
Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400,– Kč + poplatky, na místě za 500,– Kč. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků.
Více info na:
www.controllingcrowds.com
www.archiveofficial.com
www.myspace.com/archiveuk
www.musicbar.cz
www.conspiracy.cz
www.warnermusic.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion
Archive – Goodbye

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.