Sunflower Caravan: Sedmiletý porod a hned „dvojčata“ | ABradio.cz

Sunflower Caravan: Sedmiletý porod a hned „dvojčata“

  • Sunflower Caravan: Sedmiletý porod a hned „dvojčata“ Fotogalerie (18)
    • 15.02.2009
    • Tisk

    Pražská trojka Sunflower Caravan pokřtí už tento čtvrtek 19. února svou první desku. V Roxy tak představí dlouho očekávaný debut „vydupaný ze země“, který se rodil převážně u bratrů sobů ve Švédsku, a podepsalo se pod něj nejedno zvučné jméno…

    Sdílejte článek:

Sunflower Caravan, kteří až do nynějška sbírali fanoušky výhradně živým hraním, konečně hlásí: Hotovo! Jejich debutová deska vznikala v zemi kvalitního dřeva (IKEA), tří korunek (EURA nebrat) a Pipi dlouhé punčochy. Představena bude 19. února v pražském klubu Roxy. Slavnostní křest slibuje i přítomnost řady zajímavých hostů, po koncertě se jako DJ's představí dvojice členů švédské kapely The Ark Sylvester Schlegel a Martin Axén, který je zároveň také producentem desky. Samozřejmostí je speciální videoprojekce, a očekávat se dají i další překvapení.
Sunflower Caravan, působící v této sestavě sedm let, označují svoji první desku za „vydupanou ze země“ a křest avizují jako speciální a slavnostní událost. „Chceme, aby si každý, kdo ten večer přijde, s námi prožil nejen koncert, ale skutečný hudební večírek. Oslavu vyvrcholení nějakého tvůrčího procesu. Všechny přípravy ve spolupráci s agenturou D Smack U Promotion směřujeme k něčemu nevšednímu, co jen tak na koncertě jiné české kapely nezažijete,“ láká baskytarista Michell.
Od začátku bylo naznačováno, že se na prvním albu Sunflower Caravan objeví zajímaví muzikanti, zejména zpěváci. Ve dvou skladbách zazní hlas Emy Brabcové (ex-Khoiba) a další píseň nazpíval klávesista The Ark Jens Andersson. Kromě vokálů se na desce objevuje i violoncello v podání mladé čelistky Terezie (ex-Vladivojna La-Chia, Southpaw), a další nástroje náležitě obohacující dosavadní spíše koncertní zvuk skupiny. Celkově nahrávka čítá čtrnáct skladeb.
Základy pro desku byly natočeny ve švédském Malmö začátkem listopadu 2008. Pořádný šok členové kapely prožili těsně před odjezdem na miniturné s Warren Suicide, které se uskutečnilo loni na konci listopadu. Producent Martin Axén oznámil kapele do telefonu, že celá nahrávka není z neznámých důvodů k nalezení. Souhra nešťastných náhod vedla ve studiu v Malmö ke smazání téměř všeho, zachovaly se pouze dvě skladby v různém stadiu rozpracovanosti. Něco takového se studiu stalo poprvé za 16 let existence. Pan Chocholoušek by mohl vyprávět…
Sunflower Caravansi tak naplánovali další návštěvu Švédska, tentokrát s odjezdem na Nový rok v ranních hodinách. „Studio nám bohatě nahradilo původní session, pokryli i náklady na cestu, takže jsme mohli prostě nad vším mávnout rukou, a s čistou hlavou a potřebnými zkušenostmi pracovat 4 dny od rána do večera,“ dodává baskytarista Michell. Po necelém týdnu, prakticky ihned po příjezdu ze Švédska, se Sunflower Caravan odebrali k mixážnímu pultu. „Nahrát a smíchat celé album se nám podařilo i v té nepříjemné situaci za nějakých 25 dní. Myslím, že jsme zaznamenali cosi jako rekord.“ Celé album mixoval Šmity, basák The Prostitutes a Roe-deer, který také dostal kapelu do studia Soundsquare a dohodl i vydání desky Sunflower Caravan u tohoto labelu.
O produkci desky se postaral Martin Axén, kytarista skandinávských hvězd The Ark, který se nedávno dobře zapsal do povědomí jako producent nejnovějšího alba Pugha Rogefeldta Vinn Hjarta Vinn (2008, Warner Bros. Sweden). Axén při práci se Sunflower Caravan zúročuje skutečnost, že na vývoj tohoto tria „dohlíží" už přes čtyři roky. Jako producent samozřejmě sledoval zhruba 14 dní i postprodukci desky v Praze. Stále otevřená jsou vyjednávání o licenčních vydáních desky v zahraničí.
Vstupenky na křest jsou k zakoupení v předprodejích sítí Ticketpro, Tickestream a Ticketportal za 120 Kč + poplatky, nebo na místě konání akce za 160 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.