Chris Rea přiveze do Kongresového centra nové album | ABradio.cz

Chris Rea přiveze do Kongresového centra nové album

  • Chris Rea přiveze do Kongresového centra nové album Fotogalerie (6)
    • 29.12.2009
    • Tisk

    Skvělý kytarista Chris Rea přijede 1. února do Prahy představit novinku Still So Far To Go.

    Sdílejte článek:

Skvělý kytarista s příjemně chraplavým hlasem Chris Rea přijede 1. února do pražského Kongresového centra představit Still So Far To Go.

V pondělí 1. února od 20:00 vstoupí v pražském Kongresovém centru skvělý kytarista s příjemně chraplavým hlasem Chris Rea. Bude to u příležitosti vydání nového titulu Still So Far To Go – The Best Of Chris Rea.
Po dvou letech se vrátí do České republiky, aby představil největší hity své hudební kariéry, během které prodal po celém světě více než 30 miliónů kopií svých nahrávek.
Díky své virtuózní hře na kytaru a sametově chraplavému hlasu, který se stal jeho značkou, získal Chris Rea postavení světové superhvězdy. K hudbě se přitom dostal až v relativně pozdním věku, kdy jiní už mají za sebou řadu projektů.
První zkušenosti získal v kapele Magdalene (rok 1973), kterou v téže době opustil Dave Coverdale, aby se připojil k Deep Purple. Od této doby stihl Chris Rea vydat kolem dvou desítek alb. První autorské album mu vyšlo v roce 1980 pod názvem Tennis. Aktuálně je pro všechny fanoušky nachystaný luxusní výběr s názvem Blue Guitars – Earbook.
I když se může někdy zdát, že se na pódiu necítí zrovna příjemně, kytaru i hlas ovládá dokonale. Chris Rea nemá rád okázalé show a zvláštní efekty. Je pro něj důležitý kontakt s publikem, kdy může cítit, jak lidé reagují na jeho písně. Nadaný slide kytarista získává inspiraci a sílu ze svého soukromí. Nelibuje si ve skandálech a vede šťastný rodinný život. Má rád prosté věci – italskou kuchyni a dobré pivo. Jeho vášeň pro automobilové závody a vozy Ferrari prozrazuje překvapivou stránku jeho mnohostranné osobnosti. V jeho hudbě se spojují rockový romantismus, instrumentální zručnost a umělecká zralost. Naučil se rozlišovat mezi povrchní slávou a trvalým dojmem, stejně jako mezi anonymními produkty a osobním vyjádřením. Naposledy se Chris Rea českým posluchačům představil v březnu roku 2006 v komorní atmosféře Kongresového centra. Téměř na rok přesně se vrátil, aby se představil ve Sportovní hale na Výstavišti, kde představil svoji novinku The Return of the Fabulous Hofner Blue Notes. Na letošní rok přichystal Chris Rea kolekci svých největších hitů pod názvem Still So Far To Go – The Best Of Chris Rea, v únoru 2010 pak dorazí do České republiky v rámci svého koncertního turné.
Vstupenky: v předprodejích Ticketpro, Eventim za 790 – 1390 Kč.
Více informací: www.chrisrea.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.