EuroConnections: Little Dragon feat. Dan Bárta | ABradio.cz

EuroConnections: Little Dragon feat. Dan Bárta

  • EuroConnections: Little Dragon  feat. Dan Bárta Fotogalerie (5)
    • 14.12.2009
    • Tisk

    Palác Akropolis ve čtvrtek 17. prosince od 19:30 přivítá švédský kvartet Little Dragon.

    Sdílejte článek:

Palác Akropolis ve čtvrtek 17. prosince od 19:30 přivítá švédský kvartet Little Dragon. Jako exkluzivní host vystoupí domácí pěvecká legenda Dan Bárta.

Poslední letošní koncert ze série EuroConnections přinese 17. prosince důkaz o výjimečnosti hudby ze severu. Švédský kvartet Little Dragon představí v Paláci Akropolis svůj inteligentní elektronický pop čerpající z jazzových a soulových tradic. Společně s Little Dragon jako exkluzívní host vystoupí domácí pěvecká legenda Dan Bárta.
Švédsko momentálně exportuje do světa spoustu pozoruhodné hudby a göteborgský kvartet Little Dragon je jeho dalším excelentním vývozním artiklem. V čele skupiny stojí japonsko-švédská dračice Yukimi Nagano, která se proslavila jako vokalistka v hitech švédské jazzové dvojice Koop. Úzce spolupracovala také se známým švédským písničkářem José Gonzalezem. Little Dragon svojí hudbou názorně ukazují, proč je severský pop na výsluní – svůj inteligentní elektronický pop napájí z tradice černé hudby od jazzu až po současné r'b'b a můžou stavět na skvělých hráčských schopnostech. U mikrofonu navíc stojí excelentní Yukimi – jedna z nejlepších evropských jazzových zpěvaček, která umí soulově hladit i vpustit do hudby elektrizující energii.
Little Dragon na sebe poprvé výrazně upozornili před dvěma lety eponymním debutem, který si našel cestu do několika žebříčků nejlepších desek roku 2007. Pro svoji schopnost míchat soulové vlivy s popem si kvartet vysloužil srovnání s Princem a další novináři v souvislosti s nimi psali o nástupu nové triphopové generace. Křehká balada Twice zazněla v jednom díle populárního amerického seriálu Chirurgové/Gre­y’s Anatomy a otevřela kapele cestu do velkého hudebního světa. Letos Little Dragon na úspěchy debutu navázali druhým albem Machine Dreams, které je tanečnější a prozradí ovlivnění chladným electro krajanů The Knife.
Do Prahy dorazí Little Dragon z listopadového turné po Severní Americe. Letos už také zvládli uhranout Čínu nebo předskakovat TV On The Radio na jejich severském turné.
V Paláci Akropolis se představí jedna z nejzajímavějších skupin operujících na hranicích jazzu a popu, suverénně spojující úctu k tradicím dřevního jazzu s elektronikou. Speciálním hostem jejich koncertu bude Dan Bárta. Výjimečný vokalista a několikanásobný držitel ceny Anděl si s Little Dragon zazpívá několik písní.
Little Dragon hrají ve složení: Yukimi Nagano – zpěv, Erik Bodin – bicí, Fredrik Källgren Wallin – basa a Håkan Wirenstrand – klávesy.
Vstupenky: v předprodeji Paláce Akropolis a Ticketpro za 340 Kč, na místě 390 Kč.
Více informací: www.little-dragon.se

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.