Vánoční akustická šňůra Divokýho Billa dorazí do Akropole

Za týden, v úterý a ve středu 15. a 16. prosince vystoupí v Paláci Akropolis úvalská kapela Divokej Bill. Určitě přivezou i svou Mlsnou novinku.
Divokej Bill vyrazil před měsícem na Vánoční akustickou šňůru. Přesněji řečeno odstartoval 12. listopadu v Olomouci. Přes Krnov, Zlín, Broumov, Tábor, Aš, Chodov, Pardubice, Uherské Hradiště, Frýdek, Teplice, Kadaň, Děčín – dojel do Prahy, kde si dá dvoják – 15. a 16. prosince v Paláci Akropolis. Pak ho ještě čeká Litomyšl a turné končí 19. 12. v Kolíně.
Po celou dobu kapelu Divokej Bill doprovází nové album nazvané Mlsná, které vyšlo 11. 11. jako pátá řadovka. Technologicky i zvukově se Divokej Bill vrací ke svým začátkům – album je z velké části natočeno analogově do pásu – tedy tak, jak vznikl debut kapely Propustka do pekel. „Návrat ke kořenům“ lze cítit i z repertoáru na albu – silné melodie, rychlé, našláplé aranže. Divokej Bill slibuje větší dynamiku zvuku – kapela totiž nenahrávala, jak je nyní obvyklé, každý nástroj zvlášť, ale co nejvíce dohromady. V nahrávce pak pulzuje energie jako na koncertech.
Autorem valné většiny nových věcí je jako obvykle Vašek Bláha, část dodal Roman Procházka a Štěpán Karbulka. Na albu se objevil i festivalový hit Ve dvou se to táhne líp, který osmička z Úval složila společně s Čechomorem.
Kapela Divokej Bill vznikla v roce 1998 v Úvalech u Prahy. Na svém kontě má dosud pět řadových alb Propustka do pekel (2000), Svatá pravda (2001), Mezi nima (2003), Divokej Bill (2006), aktuální Mlsná (2009) a dvě živá CD/DVD Lucerna Live (2004) a Rock For People (2007). Skupina, která loni oslavila deset let existence společným turné s Čechomorem a během své kariéry odehrála už na devět stovek koncertů včetně dvou krátkých evropských turné coby support žánrově i lidsky spřízněných britských Levellers, patří se svou fúzí folku, rocku a keltské hudby mezi nejpopulárnější kapely v ČR.
Sestavu Divokýho Billa tvoří: Václav Bláha (kytara, zpěv), Miloš Jurač (baskytara, zpěv), Štěpán Karbulka (zpěv, tamburína, megafon), Adam Karlík (housle), Roman Procházka (akustická kytara, zpěv), Jan Bártl (banjo), Martin Pecka (akordeon) a Marek Žežulka (bicí).
Na jaro 2010 je pak v plánu turné po větších sálech, které bude – podobně jako tomu bylo u předchozího alba – vizuálně stylizované v duchu názvu a obalu nové desky.
Začátky koncertů v 19:30.
Vstupenky: v předprodejích Ticketpro a Akropolis za 250 Kč, na místě za 300 Kč.
Divokej Bill – Malování

Více informací: www.divokejbill.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.