Planet Connection – večer slovenské kultury v Akropoli

 • Planet Connection – večer slovenské kultury v Akropoli
  • 23.11.2009
  • Tisk

  V paláci Akropolis se v pátek 27. listopadu v rámci Planet Connection koná Slovenský večer.

  Sdílejte článek:

V rámci série Planet Connection se v pátek 27. listopadu od 19:00 představí slovenská kultura, hudba, kuchyně, tanec i zajímavá geografická místa.

Program:

 • 19:00 Martin Loew (dia-show) + Limbora (folkórní tance)
 • 20:30 Vidiek (koncert)
 • 22:00 Dan Šabík (Radio 1) – slovenská diskotéka
 • V restauraci po celý den nabídka slovenského menu.

Skupina Vidiek je stálicí na slovenské scéně. Dneska už nikdo neřeší, jestli hudba, kterou hrají je pop nebo rock a nikoho neudiví ani občasné výlety do ethna, jazzu a různých post progresivních trendů. Vidiek vznikla v roce 1987 v obci Rovinka nedaleko Bratislavy. V roce 1988 už z rádií zněl její první velký hit Vidiečan a následovaly další: Nechajte si ju, Tisíc divov, Rudy a Hilda, Anglická, Keď je 7 ráno, Nie je to ľahké, Námornícka, Ó maňo, Anjel, Či oči či sombréros a Nové časy. Vidiek doposud natočil 5 alb (Nechajte si ju 1989, Vidiek 1993, Štyry 1997, Výber naživo 2000 oceněný Zlatou deskou a Nové časy 2003). Skupina Vidiek mimo to nahrála i vzpomínkové album Ventil RG a zpěvák Ján Kuric má za sebou také úspěšný sólový projekt, na kterém spolupracoval s českou zpěvačkou Věrou Bílou. Skupina hraje dodnes v původní sestavě (Ján Kuric – zpěv, Richard Jajcay – kytara, Oňo Tomčala – bicí, Kamil Grebeň – basová kytara) a má za sebou nespočet odehraných koncertů na Slovensku, v Čechách, ale i v USA a Velké Británii.
Martin Loew: Slovensko – digitální diashow. Historická města, majestátní hrady i lidová architektura. Tatranské štíty, krápníkové jeskyně a hluboké soutěsky Slovenského ráje. Multimediální projekce s živým doprovodným slovem. Více o programu na www.promitani.cz/slovensko. Martin Loew vedle mnoha evropských zemí procestoval téměř celé jihoamerické Andy od rovníku až po Ohňovou zemi v Patagonii, africké Maroko, Turecko, Thajsko i další země.
Soubor Limbora má ve svém repertoáru písně, hudbu a tance z celého Slovenska. Soubor Limbora prezentuje svoje umění na festivalech v Čechách (Strážnice,Tuchlo­vice atd), na Slovensku ( Východná, Detva apod.) i v zahraničí ( Mexiko, Tchaiwan, EU). Pro program v Paláci Akropolis připravil tance z východního a středního Slovenska a choreografii Pozdrav Slovenska. Vedoucími souboru jsou Mária a Jaroslav Miňovi.
Vstupenky: v předprodeji Akropolis za 240 Kč, na místě 290 Kč.
Další informace: www.palacakropolis.cz
Vidiek: Nechajte si ju

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.