Strict Joy Markéty Irglové a Glena Hansarda boduje

  • Strict Joy Markéty Irglové a Glena Hansarda boduje Fotogalerie (7)
    • 24.11.2009
    • Tisk

    Nové album „oscarové“ dvojice Markéta Irglová a Glen Hansard Strict Joy boduje u nás i ve světě.

    Sdílejte článek:

Nové album „oscarové“ dvojice Markéta Irglová a Glen Hansard Strict Joy boduje. Naživo ho představí 1. února v Praze a 2. února v Brně.
Nové album Markéty Irglové a Glena Hansarda Strict Joy, které tato „oscarová“ dvojice představí naživo s doprovodnou kapelou 1. února 2010 v Praze a 2. února v Brně, boduje u nás i ve světě. Jako první přišla na trh speciální edice doplněná hodinovým DVD dokumentem a záznamem vystoupení z amerického Milwaukee spolu s CD se čtrnácti písněmi z tohoto koncertu.
V americkém žebříčku prodejnosti Billboard se ihned po vydání album vyšvihlo na celkové 15. místo (5. v rockových deskách, 2. v alternativ­ních). Také v České republice slaví deska úspěch. „Strict Joy se ihned po vydání stalo jedním z nejprodávanějších importovaných nezávislých titulů letošního roku,“ říká Michal Bureš, zástupce exkluzivního distributora pro ČR, firmy Panther, a.s. Album si vysloužilo kladné reakce britských, irských i amerických recenzentů. Server All Music Guide, který albu přidělil devět hvězdiček z desíti, v závěru své recenze napsal: „Strict Joy dává radost od začátku až do konce. Jen málo kapel dokáže tak dobře spojit intimitu a zároveň emotivní písničkářství.“
Stejně pozitivní jsou i ohlasy na americké turné, které začalo 1. listopadu a zahrnuje celkem tři desítky koncertů v prestižních sálech USA a Kanady. The Philadelphia Inquirer například napsal: „*Téměř každá kapela umí přinutit diváky, aby si s ní zazpívali. Ale jen málo z nich to dokáže tak, aby to ladilo. V Merriam Theater v neděli 8. listopadu to došlo ještě dál. Výzva během písně High Horses by se v běžném případě zvrhla v neposlouchatelnou kakofonii tónů, ale v případě Glena a Markéty vznikl doprovodný sbor o 1.800 hlasech, který nezazpíval jedinou falešnou notu“.*
Markéta Irglová a Glen Hansard pod hlavičkou The Swell Season vystoupí 1. února ve velkém sále pražské Lucerny a 2. února v brněnském Semilassu. V České republice zahájí rozsáhlé evropské turné, které zahrne 22 koncertů v prestižních sálech celkem dvanácti zemí. „Důvodem, proč turné začíná právě u nás, je nejen to, že Markéta je zde doma, ale i podpora posluchačů a fanoušků v době, kdy byl celosvětový úspěch v nedohlednu,“ říká Marek Irgl, otec Markéty, který Glena Hansarda a jeho The Frames přivedl na česká pódia. Duo, které za píseň Falling Slowly získalo loni Oscara, doprovodí na pódiu další hudebníci – členové Glenovy domovské kapely The Frames. „Vzhledem k tomu, že Čechy a Morava byly pro Glena a The Frames v posledních sedmi letech vedle Irska téměř druhou domovskou scénou, dojde určitě i na blok písní této kapely,“ doplňuje Marek Irgl. Naposledy oba hudebníci vystoupili v Praze v červnu 2008 a pak na pár letních festivalech. Od té doby projela kapela několikrát na turné Spojené státy, podmanila si ale i Austrálii, jihovýchodní Asii (v Jižní Koreji se album Once stalo nejprodávanější zahraniční deskou roku) nebo Japonsko. „Oscarového“ soundtracku se pouze v USA do dnešního dne prodalo přes 800.000 kusů.
Vstupenky: na pražský koncert jsou v prodeji v síti Ticketpro za 715 – 935 Kč na sezení a 440 Kč na stání (včetně poplatku). Vstupenky na brněnský koncert v cenách 750 a 875 Kč v sítích Ticketstream a Ticketportal.
Glen Hansard a Markéta Irglová: The Swell Season – Falling Slowly

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.