Legendární britští Jethro Tull vyprodávají česká divadla

 • Legendární britští Jethro Tull vyprodávají česká divadla Fotogalerie (8)
  • 16.11.2009
  • Tisk

  Jethro Tull letos připravili pro své fanoušky sérii vánočních koncertů v českých historických divadlech.

  Sdílejte článek:

Britská skupina Jethro Tull letos připravila pro své české fanoušky sérii vánočních koncertů v českých historických divadlech, v Praze budou dva.

Každé z divadel, ve kterých Jethro Tull vystoupí, je více než 100 let staré. Koncerty se odehrají v pardubickém Východočeském divadle, v plzeňském divadle J. K. Tyla, v pražském Hudebním divadle Karlín a v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Turné Jethro Tull, které doplní přizvané Škampovo kvarteto, představuje fúzi klasické a populární hudby špičkových hudebníků v komorním prostředí s nezaměnitelnou atmosférou. O vánoční koncerty Jethro Tull v českých historických divadlech je velký zájem. Vystoupení v Pardubicích, v Plzni a v Jablonci nad Nisou jsou již vyprodána, na dva pražské koncerty zbývají v předprodejní síti Ticketstream poslední stovky vstupenek.
Jethro Tull jsou legendární britskou hudební skupinou, která v loňském roce oslavila čtyřicet let na hudebních pódiích. Vůdčí osobností skupiny je skotský hudebník (zpěvák, flétnista, kytarista, hráč na mandolínu, foukací harmoniku) a skladatel Ian Anderson. Jethro Tull představují patrně světově nejproslulejší folk-rockový soubor v hudební historii. Hudba Jethro Tull byla od počátku inspirována starou britskou a keltskou lidovou hudbou, blues, rockem i prvky evropské klasické hudby. Progresivní přístup, originální zvuk a melodicko-harmonické principy, kombinující rock s charakteris­tickými postupy různých forem lidové hudby včetně středověké či renesanční hudby a patrná návaznost na tradicí pěvců a hudebníků té doby činí hudební výraz kapely nezaměnitelným.
Jethro Tull vydali osmadvacet alb, z nichž některá patří k základním mezníkům rockové hudby. Tři alba skupiny dosáhla vrcholu prodejního žebříčku ve Spojených státech amerických a Velké Británii. Jethro Tull během své kariéry prodali přes 60 miliónu kopií svých alb a na svém kontě mají více než 60 zlatých a platinových desek. Skupina je zapsána v Guinnessově knize rekordů za první mezikontinentální satelitní televizní přenos rockového koncertu mezi Amerikou a Evropou, který uskutečnili v říjnu 1978. Jethro Tull jsou i držiteli nejvyššího amerického hudebního ocenění – ceny Grammy.
Škampovo kvarteto je respektovaným tělesem klasické hudby. Jsou držiteli mnoha světových ocenění, kterého se jim dostalo mimo jiných i od britské Královské filharmonické společnosti. Jejich BBC Lunchtime Concert s Melvynem Tanem byl vybrán jako první CD v sérii nahrávek Live from Wigmore Hall pro vydavatelství BBC World Label. Členové Škampova kvarteta dlouhodobě spolupracují i s londýnskou Royal Academy of Music, kde jsou od září 2001 jmenováni hostujícími profesory v oboru komorní hudby na katedře smyčců. Se Škampovým kvartetem pravidelně vystupují významní umělci – Josef Suk, Dagmar Pecková, Jiří Bárta, Janine Jansen, Kathryn Scott, Michael Collins, Ronald van Spaendonck, Nikolaj Děmiděnko, Itamar Golan, Melvyn Tan a další umělci. Koncerty s Jethro Tull nejsou první fúzí klasické a populární hudby, na kterých se Škampovo kvarteto podílí. V minulosti již nahrávali a vystupovali s významnou umělkyní české alternativní hudby Ivou Bittovou, držitelkou ocenění České akademie populární hudby.

 • 13. 12. 2009 Pardubice – Východočeské divadlo (od r. 1909)
 • 14. 12. 2009 Plzeň – Divadlo Josefa Kajetána Tyla (od r. 1902)
 • 15. 12. 2009 Praha – Hudební divadlo Karlín (od r. 1881)
 • 16. 12. 2009 Praha – Hudební divadlo Karlín (od r. 1881)
 • 17. 12. 2009 Jablonec nad Nisou – Městské divadlo (od r. 1907)

Vstupenky: v předprodeji Ticketstream za 1.765 Kč.
Více informací: www.jethrotull.com, www.skampaquartet.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.