Gogol Bordello rozdovádí 11. prosince Incheba Arenu | ABradio.cz

Gogol Bordello rozdovádí 11. prosince Incheba Arenu

  • Gogol Bordello rozdovádí 11. prosince Incheba Arenu Fotogalerie (4)
    • 17.11.2009
    • Tisk

    Americká gypsy punková kapela Gogol Bordello přijede v rámci turné k Live From Axis Mundi.

    Sdílejte článek:

Devítičlenná americká gypsy punková kapela Gogol Bordello s Eugenem Hutzem přijede v rámci turné ke koncertnímu DVD a CD Live From Axis Mundi.

Americká gypsy punková kapela Gogol Bordello rozdovádí Prahu již za měsíc. Tato devítičlenná multinárodnostní formace přijede 11. prosince do Incheba Areny (Malá sportovní hala, začátek ve 20:00) v rámci turné ke koncertnímu DVD a CD Live from Axis Mundi.
Gogol Bordello se proslavili po celém světě divokými koncerty, které míchají cikánskou a východoevropskou hudbu, ska, rock'n'roll a všechno rebelské od flamenka až po perestrojkový punk.
V centru pozornosti jednoznačně stojí, skáče a svíjí se charismatický zpěvák a kytarista Eugene Hutz, potomek ukrajinských Romů, který prošel z Kyjeva přes utečenecké tábory v západní Evropě až do multikulturního New Yorku. Za dobu existence kapely se z něj stala globální celebrita, která dává stovky rozhovorů, vystupoval s Madonnou na koncertu Life Earth, hrál v jejím režijním debutu Filth and Wisdom nebo po boku „Froda“ Elijaha Wooda a ve svých výrocích si nebere žádné servítky. Na pódiu mu zdatně sekundují další muzikanti z Ruska, Izraele, USA, Ghany, Ekvadoru a dvě tanečnice. O síle a energii jejich koncertů svědčí i to, že letos na festivalu v dánském Roskilde získali Gogol Bordello jako jediná kapela plný počet hvězdiček v hodnocení všech vystupujících.
Gogol Bordello vznikli v roce 1999 v New Yorku při setkání několika přistěhovalců z Ruska, Ukrajiny a Izraele. Jméno kapely se vztahuje k ukrajinskému spisovateli 19. století Nikolaji V. Gogolovi a k tomu, co se nazývá bordelem – centrem rozkoší a pouliční vulgárnosti.
Koncertní DVD a CD Live from Axis Mundi vyšlo 6. října a zachycuje energii dnes již legendárních vystoupení Gogol Bordello z dvou vyprodaných večerů v Irving Plaza v New Yorku v roce 2007. Disk obsahuje živé provedení Start Wearing Purple, Ultimate, Not A Crime a zásadní přídavek Baro Foro, stejně tak jako klipy Start Wearing Purple, Not A Crime, Wonderlust King, American Wedding bonusy a další písničky. Dvojkomplet obsahuje CD s dříve nevydanými skladbami, jako jsou Stivali E Colbacco z období alb Super Taranta!, často žádaný Troubled Friends z období Gypsy Punk, Roumania demo z 60 Revolutions a instrumentální verzi Immigrant Punk. CD také obsahuje šest skladeb z BBC sessions nahraných v BBC Radiu 1 s Colin Murray v březnu 2008.
Vstupenky: v předprodejích Ticketpro a Ticketstream za 525 Kč.
Více informací: www.gogolbordello.com, www.charm-music.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.