EuroConnections: Clara Hill (DE) + S.O.I.L. (CZ)

Hlavní hvězdou listopadových Euro- Connections ve středu 18. listopadu v Paláci Akropolis bude berlínská písničkářka Clara Hill. Start v 19:30.

Svůj soulový hlas strhujícím způsobem propůjčila berlínská písničkářka Clara Hill písním projektu Jazzanova, s nimiž se českým posluchačům představila letos v květnu.
V rámci své úspěšné sólové kariéry spolupracovala Clara Hill, srovnávaná třeba se Sade, s tak slavnými jmény jako jsou Marc Mac z 4Hero, Victer Duplaix nebo King Britt. Její tři sólové desky Restless Times, All I Can Provide a Clara Hill´s Folkwaves: Sideways jí vydobyly místo vyhledávané vokalistky, která se přirozeně pohybuje mezi elektronickou a akustickou hudbou. „Mám ráda spojení vřelých a chladných zvuků, proto často volím mix soulu a zvláštních elektronických zvuků,“ komentuje Hill svoji hudební filosofii. Na zatím poslední desce Sideways z roku 2007 se nečekané vydává směrem ke křehkému písničkářství akustického folku, jež doplňují střízlivé jazzové aranže. „Moje největší výzva je nezastavit se na jednom místě a pořád cítit stejnou vášeň,“ vysvětluje zpěvačka.
Inspiraci pro svoje písně hledá Clara Hill ve folku šedesátých let, soul-jazzu sedmé dekády a houseové klubové hudbě let osmdesátých. Její hlas v sobě „má zasněný elektrizující vibe, jež připomíná rumělkový východ slunce nebo pohlazení po jemné kůži," jak poeticky popisuje hudební časopis Out Of Hand. Žádný div, že jejímu kouzlu už podlehlo tolik posluchačů. Clara Hill koncertovala po celém světě od Austrálii, přes USA až po dálný východ a do Prahy si přiveze pětičlennou kapelu Sideways sestavenou ze zkušených německých jazzmanů.
Domácím účastníkem listopadových EuroConnections bude pražský projekt S.O.I.L. Čeští Portishead – jak se jim často přezdívá – existují už pět let a bývají zařazováni do nu-jazzové škatulky, odkud příležitostně utíkají do vod funky či alternativního popu. Poznávacím znamením a motorem S.O.I.L. je hlas Zuzany Kropáčové, jež soundu kapely dodává podmanivý melancholický nádech. Kvintet debutoval v roce 2006 albem In Fields, na které vloni navázal počinem Looking Back, jež kapela poskytla k volnému stažení na svém webu. Album se setkalo s velkým ohlasem a bylo vybráno rádiem Listen To Europe mezi čtyřicet nejzdařilejších alb z evropského kontinentu za rok 2008.
Jako zástupci domácí nu-jazzové scény budou S.O.I.L. pro Claru Hill více než důstojným partnerem.
18. listopadu tak budou moci posluchači v Paláci Akropolis srovnat jak se jazz, downtempo a elektronika míchají v Praze a jak v Berlíně.
Vstupenky: v předprodeji Paláce Akropolis za 340 Kč, na místě 390 Kč.
Více informací: www.clarahill.com, www.soil.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.