Třetí díl ojedinělého projektu skupiny Čechomor

Tajemná místa ve Slezsku opřádají strašidelná a podivuhodná vyprávění o zlatých pokladech, skřítcích, čertech a záhadných bytostech.
Hudební vydavatelství Supraphon právě uvádí na trh třetí, závěrečný díl trilogie, ve kterém tentokrát skupina Čechomor zpracovává Pověsti slezských hradů a zámků.
Po pověstech z moravských a českých hradů se Karel Holas, František Černý a Čechomor vydali do Slezska. Průvodce na jejich cestě jim tentokrát dělají rodáci Ewa Farna a Radek Pastrňák.
Stejně jako v předchozích úspěšných dílech trilogie i na CD Pověsti slezských hradů a zámků po každé z lidových pověstí následuje skladba z dílny Čechomoru, která příběh převádí do písňové podoby.
Na desce navštívíme Bruntál, Fryštát, Fulnek, Bílovec a další místa, jejichž tajemné historie inspirovaly muzikanty z Čechomoru k další várce písní plných kouzel, čárů a magie. Také hrady a zámky ve Slezsku jsou opředeny podivuhodnými příběhy, takže záhadami, strašidly a tajemnem se to na aktuální desce Čechomoru jen hemží.
Vypravěči Ewa Farna a Radek Pastrňák se pověstí zhostili s velkým citem. Ewa Farna se dokonce v několika písních připojila ke kapele Čechomor i pěvecky a společně tak završují velkolepý projekt, jímž Supraphon i Čechomor a jeho přátelé vzdávají hold lidové hudbě.
Právě před rokem (v listopadu 2008) vyšla první část projektu, Pověsti moravských hradů a zámků. Deska, na níž s kapelou spolupracoval Miroslav Vladyka, vynesla Čechomoru Platinovou desku. Druhý díl s názvem Pověsti českých hradů a zámků (vyšel v červnu 2009), ozdobila svým vypravěčským uměním herečka Barbora Hrzánová.
Čechomor – Kooperativa Tour 2009

  • 16. 11. – Litoměřice, kulturní dům
  • 17. 11. – Praha, Kostel u Salvátora
  • 18. 11. – Praha, Kostel u Salvátora
  • 04. 12. – Nivnice, Sportovní hala
  • 11. 12. – Tachov
  • 13. 12. – Brno KC, Semilasso
  • 14. 12. – Frýdlant nad Ostravicí, kulturní dům
  • 16. 12. – Olomouc, KD Sidia
  • 18. 12. – Praha Divadlo pod Palmovkou
  • 19. 12. – Praha, Divadlo pod Palmovkou

Více informací: www.cechomor.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.