Terry Lee Hale na výjimečném koncertu 10.11. v Praze

  • Terry Lee Hale na výjimečném koncertu 10.11. v Praze Fotogalerie (15)
    • 06.11.2009
    • Tisk

    Drsný písničkář, blues-folk-rockový bard, Terry Lee Hale se vrací po dlouhých letech do Prahy.

    Sdílejte článek:

Drsný písničkář, blues-folk-rockový bard, Terry Lee Hale se vrací po dlouhých letech do Prahy. 10. listopadu uchvátí svým syrovým zpěvem a divokou hrou na kytaru komorní prostory pražského A Studia Rubín. „Terry Lee Hale je charismatickou osobností. Diváky uchvátí jak strhujícím projevem, tak i silnými melodiemi a texty. Jeho koncerty jsou velkým zážitkem.Za jeho hudbou stojí bohaté životní zkušenosti dobrodruha, pouličního zpěváka i muže tisíce řemesel,“ říká Štěpán Suchochleb, pořadatel koncertu.
Terry Lee Hale je přezdíván jako „bluesový otec grunge music“, neboť hrál důležitou roli v rozvoji této scény v Seattlu. Byl to právě on, kdo pomohl do klubů v tomto městě dostat kapely, které později proslavily značku Sub Pop a staly se synonymem slova grunge. Dlouhou dobu vydával na prestižním labelu Glitterhouse Records, domovem pro nezávislé hudebníky, jejichž jména se těší velkému respektu. Mezi jeho nejdůležitější projekty patří kapela „Hardpan“, kde hrál společně s Josephem Parsonsem, Toddem Thibaudem a Chrisem Burroughsem. Spolupracoval i s vynikajícími The Walkabouts.
Písničkář se do České republiky vrací po dlouhé době, hrál zde s velkým úspěchem především v 90. letech minulého století. „Kdo má rád třeba hudbu Glena Hansarda nebo Woven Hand, bude se na jeho koncertu cítit jako doma,“ uzavírá Štěpán Suchochleb.
Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro za 300 Kč, na místě budou k dostání za 350 Kč. Koncert uvádí agentura Capricorn Promotion. Více informací na: www.capricornpromotion.cz.
V listopadu zavítá na stejné místo ještě jeden významný zástupce amerických folk-rockových písničkářů – kytaristů a zpěváků: 29. listopadu Joseph Parsons, který si do Prahy narozdíl od Terry Lee Halea přiveze také doprovodnou kapelu.
Terry Lee Hale se narodil v roce 1953 v Texasu. V dětství navštěvoval deset škol v deseti různých městech. Živil se jako tesař, řidič kamiónů, pomocná síla na farmách a rančích, kuchař, dělník nebo barman. Během cest po USA se naučil hrát na kytaru a skládat písně. Hluboce na něj zapůsobilo setkání s pouličním zpěvákem a kazatelem, reverendem Gary Davisem. „Když jsem ho uslyšel, došlo mi, že přesně tenhle zvuk bych chtěl z kytary dostat. Plný, mocný a vzrušující,“ říká. Po přestěhování do Seattlu si přivydělával jako koncertní agent. Právě tato činnost byla pro něj osobně i pro celou tamní hudební scénu velice důležitá – byl to právě on, kdo pomohl do klubů v Seattlu dostat kapely, které později proslavily značku Sub Pop a staly se synonymem slova grunge. Debutoval s písní „Dead Is Dead“ na kompilaci „Sub Pop 200“, kterou vydalo právě toto proslulé vydavatelství, se kterým pak spolupracovali i Nirvana či The Shins. Od začátku 90. let koncertoval často také v Evropě. Vydal celkem 12 alb, osm z nich na známém nezávislém labelu Glitterhouse Records. Jako zatím poslední mu vyšla deska „Shotgun Pillowcase“ v roce 2007. Terry žije nedaleko Paříže se svojí ženou Katy.
Více info: www.terryleehale.com
www.myspace.com/terryleehale
Vstupenky na koncert Terry Lee Hala můžete vyhrát i na ABradiu v rychlosoutěži!!
Ukázka: Terry Lee Hale – Regret

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.