Skupina Plexis oslaví své pětadvacáté narozeniny

V pátek 6. listopadu od 19:00 si skupina Plexis do Kulturního Centra Vltavská pozve své hosty, aby s nimi oslavila své pětadvacetiny.

Speciální koncert u příležitosti oslav svého čtvrtstoletí, naplánovala na pátek 6. listopadu česká punková legenda – skupina Plexis. Spolu s nimi vystoupí ten večer na pódiu také kapely NVÚ, SPS, Demarche, MZH, Korupce, Gauneři, E!E, Do řady! nebo Zakázané ovoce. Jako zvláštní host vystoupí DJ Dawidek a Dj Efka, kteří budou hrát až do rána.
Kapela Plexis vznikla v roce 1984 kolem mladého vyšehradského punkáče Petra „Sida“ Hoška. V první sestavě odehráli Plexis několik úspěšných koncertů, ale po roce hraní odešli baskytarista Marek Sibřina a kytarista Martin Bíňovec. Plexis nadále pokračovali jako trio, občas si s nimi zahrál zpěvák Visacího zámku Jan Haubert. Odehráli několik dalších legendárních koncertů, v roce 1986 přichází rozpad. Tato první sestava hrála neopunk à la The Exploited s jednoduchými vtipnými texty. Po rozpadu nebylo o skupině až do podzimu 1988 slyšet – Hošek mezitím spoluzaložil Do řady! a hrál na baskytaru v Michael's Un­cle, Vitáček s Pavlem Brožem hráli ve Visacím zámku.
Noví Plexis už nehrají ve stylu The Exploited, můžeme vypozorovat vlivy street-rocku. V roce 1990 nahráli první album, které nese název Půlnoční rebel. Tam zní Plexis ještě punkově, ale další dvě alba, White Killer (1992) a III (1993) jsou už streetrocková. Obrat zpět k punku přichází v roce 1994, kdy Plexis předskakují legendárním Ramones v pražské Lucerně. Hošek si uvědomí, že to je ta hudba, kterou chce hrát. Proto skupinu rozpouští a hledá nové členy. Další album To (1998) nahrané v nové sestavě už zní zase punkově, stejně jako zatím poslední řadové album – Už mi to kroutí nohy (2000). U příležitosti 25 let existence Plexis, vyšlo letos v květnu album Best of 25 let.
Plexis – TO
Vstupenky: v předprodeji Ticketportal a Ticketpro za 300 Kč, na místě 250 Kč.
Více informací: www.plexis.ic.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.