Folimanka Blues oslaví v Retru jubilejní patnácté narozeniny | ABradio.cz

Folimanka Blues oslaví v Retru jubilejní patnácté narozeniny

  • Folimanka Blues oslaví v Retru jubilejní patnácté narozeniny Fotogalerie (6)
    • 01.10.2008
    • Tisk

    V květnu to bylo rovných patnáct let, co se kolem muzikanta Ladislava Jakla seskupila Folimanka Blues. Kulaté narozeniny oslaví populární česká bigbítová kapela ve středu 15. října v pražském klubu Retro Music Hall.

    Sdílejte článek:

**
**

Folimanka Blues: Retro Music Hall, 15. října 2008 od 20:00

Mezi hosty velkolepého koncertu nebude chybět „žlutopsí speciál“ Ondřej­Hejma, soubor staré hudbyGuttamusicae a třicítka opavských bubeníků alias BORIS. Folimanka blues v průběhu večera připomene své největší hity, zahraje i novější písně a chystáirůznáp­řekvapení.
**

**

SkupinaFoliman­kaBluesvznikla v roce1993. Impulsem k jejímu zrodu bylo speciální vystoupení Rockovýúčet pod velením LadislavaJakla. Bilanční koncert byl dokonalým ohlédnutím za autorovou bohatou hudební činností.Kroměhostů zvučných jmen – MichalaProkopa­neboVládiMiší­ka, na něm vystoupily skupiny,které schopný hudebník****za­ložilnebov nichlé­tahrál.Jednou­z nich byla formace „jenprotendneš­níden“,která připomněla autorovypísněp­řevážněhospod­skéhobigbítu,na­rozdílodunder­groundovéhoči­minimalistické­horepertoáruos­tatníchprojek­tů. Původněpříleži­tostnásestava si vysloužila obrovský úspěch a právě ten ji vyburcoval k pravidelnému účinkování. A takvzniklas­kupinaFoliman­kaBlues, která letos slaví patnácté výročí úspěšné kariéry…
Bluesv jejím náz­vu neznačí příklon k tomuto hudebnímu směru, jako spíšpřihlášení se kekořenůmblue­sovénálady,k in­spiračnímuzdro­jiveškerérocko­véhudby. Z písní FolimankaBlues je zřejmé, že je podstatně tvrdšínež ostatní kapely bluesovéscény.
FolimankaBlue­sodehrála stovkykoncertů­pocelérepubli­ce. Představila se i publiku v sousedním Ra­kousku,Polsku­neboNěmecku akoncem roku2000 vystoupila i za velkou louží – v NewYorku. Kapela vydalatři desky a v současné doběchystádal­ší.Zataléta ji však postihlyitragé­die,v roce2005zem­řeljejíbubeník­ZdeněkCimmerman aorokpozději ipůvodníkytaris­taRichardKříž.
Více informacínawww.folimankablues.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.