Massive Attack se vrací do Prahy, vystoupí v Lucerně

  • Massive Attack se vrací do Prahy, vystoupí v Lucerně Fotogalerie (29)
    • 21.10.2009
    • Tisk

    Triphopová formace Massive Attack vystoupí 3. listopadu od 20:00 ve Velkém sále pražské Lucerny.

    Sdílejte článek:

Triphopová formace z Bristolu Massive Attack se na své evropské sérii koncertů zastaví 3. listopadu (20:00) ve Velkém sále pražské Lucerny.

U zrodu kapely Massive Attack v roce 1988 stáli Robert Del Naja („3D“), Grant Marshall (Daddy G) a Andrew Vowles („DJ Mushroom“), původně však fungovali jako seskupení The Wild Bunch.
Hned jejich první album se stalo důležitým mezníkem v dějinách taneční hudby. Vyšlo v roce 1991 pod názvem Blue Lines a Masive Attack na něm představili mix hudebních stylů jako jazz, hip hop, rock nebo soul, a dali tak vzniknout novému hudebnímu stylu označovanému jako trip hop. Na albu se navíc objevila celá řada zajímavých hostů, například Shara Nelson, Horace Andy nebo „depresário“ Tricky, který se již v minulosti motal kolem The Wild Bunch. Album, na kterém najdeme hity Safe From Harm nebo Unfinished Sympathy, se záhy po svém vydání stalo kultovním.
Novinka pod názvem Protection vyšla až v září 1995. Jako předzvěst vydala kapela singl Sly, a deska přinesla hity jako Karmacoma, ve které hostuje Tricky, nebo skvělou Protection, kde zas pro změnu hostuje Tracy Thorn. Kritika opět nešetřila superlativy a album bylo dokonce ověnčené řadou cen.
Na následovníka Protection si hudební svět musel ještě počkat. Lačným fanouškům kapela předhodila pouze remixové album No Protection. Skladby opatřil dubovým hávem Mad Profesor. V mezidobí Massive Attack spolupracovali například s Madonnou na skladbě I Want You.
Songem Rising Son, vydaným v létě 1997, předznamenali návrat na výsluní, které jim přinesla jejich nejtemnější nahrávka Mezanine. Ta se k hudební veřejnosti dostala až v květnu 1998. Mimo jiné obsahuje i píseň Teardrop, která patří k nejúspěšnějším skladbám v historii kapely a kterou, krom dalších dvou písní na desce, opatřila svým vokálem Elizabeth FrasserCocteau Twins. Dále se na albu podíleli i stálý spolupracovník Horace Andy nebo Sarah Jay. Jako obvykle byla kritika i fanoušci nadšeni a album si vysloužilo pět nominací na Brit Awards.
Titul 100th Window vyšel až v novém tisíciletí, konkrétně v březnu roku 2003. Krom stálých spolupracovníků se na desce objevila i skladba Special Cases s rebelkou Sinéad O’Connor. Nahrávka je poslední řadovou deskou Massive Attack. Kapela poté dala vzniknout pouze dvěma soundtrackům, a to k filmům Danny The Dog (2004) a Bullet Boy (2005).
Svou dosavadní tvorbu Massive Attack rekapitulovali v roce 2006 pod názvem Collected a při této příležitosti nechali vzniknout nové skladbě Live With Me.
Na letošní rok je plánovaná novinka LP5, kapela zároveň vyráží na sérii koncertů po evropských městech. V rámci šňůry dorazí 3. listopadu do pražské Lucerny, o den později se pak představí fanouškům v Bratislavě.
Vstupenky: za 995 Kč v předprodeji Ticketpro.
Více informací: massiveattack.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.