Alec Empir již příští týden v Lucerna Music Baru | ABradio.cz

Alec Empir již příští týden v Lucerna Music Baru

Pod pojmem Alec Empire lidé vidí mnoho různých podob tohoto hudebního maniaka – Alec je muž s neobyčejnou hudební minulostí, revolucionář stojící za avantgardním noise-punkovým projektem Atari Teenage Riot, experimentátor skládající hudbu i na Gameboyi a remixér tak různých jmen jako Björk, Rob Zombie, Slayer, Einstürzende Neubauten, Jon Spencer Blues Explosion nebo Thurston Moore ze Sonic Youth.
Na poli remixů a produkování je již zkušenou persónou, jeho vlastní pohled na zvuk a hluk však nejlépe poznáte na Alecově novém dvojalbu Intelligence and Sacrifice. “První CD jsem nahrával s novou kapelou,” říká Alec. “K ruce jsem si vzal metalové prvky z Atari Teenage Riot, přidal elektronické beaty, plno kytar a hluku a pak jsem do toho samozřejmě začal i zpívat. Na poli digital hardcore se vlastně jedná o rockové album, které nám zajistí hlavní časy na letních festivalech a turné po vyprodaných stadionech.”
Už teď víme, že si Alec Empire nedělá tak úplně legraci. První velká vystoupení jeho současné sestavy se odehrála na japonském Fuji Rock Festivalu, kde jej na pódiu doplnil mimo jiné Charlie Clouser z Nine Inch Nails nebo japonský legendární hlukomilec Merzbow. “Po nás tam nastala potopa,” vzpomíná Alec. “Lidem z toho šla hlava kolem a to ani ty nové písničky neznali! Čili poslouchat moje první nové CD je jako narazit drahým autem čelně do zdi.”
Druhé CD v kolekci Intelligence and Sacrifice je úplně jiné. Alec jej popisuje jako velice osobní záležitost, jako nekonečný cyklus, postupné klesání do hlubin. Vůbec se zde nezpívá a končí se tak, jako se začalo. “Zatímco ATR byli politickou anti-nacionalistickou kapelou, zabývám se také svými osobními tématy a věcmi, které se mi přihodily. Nechci se teď politiky úplně vzdát, ale musel jsem ten krok udělat. Mám pocit, že lidé budou lépe chápat mé názory, když se dozví něco z mého života.”
Alec Empire už se svou neotřelou hlukovou vizí pobýval na turné s Rage Against The Machine, Wu-Tang Clanem, Beckem, Ministry a také Praze letos předvedl svou odvážnou show jako host červnového koncertu Nine Inch Nails. Nutno dodat, že Alec české příznivce NIN nadchnul. V médiích se o jeho nedávném pražském vystoupení psalo jako o “brutálním digital hardcore, které publikum rozdělilo do dvou skupin. Věci znalí se okamžitě dali do pohybu a s rukama nad hlavou se roztančili. Ti druzí nevěřícně zírali, aby vzápětí začali uvolňovat svá místa a prchali z dosahu hlukového výplachu.” Pokud jste v červnu v O2 Areně chyběli, máte nyní jen dvě možnosti. Chytnout se za hlavu a litovat, že jste propásli výborný nekompromisní koncert, nebo si rychle koupit lístky na 27. října, kdy se Alec Empire vrátí do komornějšího prostředí Lucerna Music Baru.
A jak už jsme zmínili v titulku, na http://www.eyho-blog.com/…-starts-now/ najdete také aktuální blog Alec Empira s free downloadem.
Support obstará Aluminum Babe z New Yorku.
Vstupenky na koncert budou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Tickeportal za 300,– Kč + poplatky, na místě v den koncertu za 400,– Kč.
Klub bude otevřen od 20:00.
Více info na:
www.myspace.com/alecempire
www.alec-empire.com
www.myspace.com/aluminumbabe
www.aluminumbabe.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion
www.facebook.com/dsmacku
Alec Empire – Addicted to you

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.