Tata Bojs se vrací i s Ahn Triem a vyjíždí na Re Tour

ReTour 2009 (remember november) Tata Bojs a Ahn Tria s aktustickou smetanou začíná 21. listopadu v Parubicích a končí 29. dvojákem v Praze.
Po téměř pěti měsících koncertní pauzy vynucené zraněním zpěváka a bubeníka skupiny Milana Caise, který v červenci uprostřed festivalové sezóny havaroval na motorce, se Tata Bojs opět hlásí o slovo.
Díky Milanově rychlé rekonvalescenci po operaci kolena a řadě rehabilitací může skupina splnit slib fanouškům a uskutečnit plánované podzimní společné turné s Ahn Triem. „Moje rehabilitace je v plném proudu a to doslova – vířivka je obzvláště příjemná, skoro stejně tak jako cvičení s mladou paní doktorkou. K tomu si ještě přidejte elektroléčbu, to je takový leháro v magnetickým tunelu a zjistíte, že jednou za čas se vymlátit na motorce má i svoje světlý stránky. Jsem si jistej, že mě tam dají dohromady,“ komentuje s úsměvem svůj aktuální zdravotní stav Milan Cais.
Pod názvem ReTour 09 a s podtitulem „remember novemeber“ proběhne série koncertů navazující na loňské úspěšné vyprodané listopadové smetana tour, na kterém Tata Bojs a Ahn Trio naživo představili společné album smetana.
To obsahuje největší hity Tata Bojs v akustických verzích právě za výrazné účasti americko–korejského klasického Ahn Tria. „*To, že jsme přidali k názvu turné podtitul „remember november" není jen proto, že chceme zavzpomínat na loňský listopad, vzpomínám, a to možná ještě s větší nostalgií na listopad před dvaceti lety,“* vysvětluje Milan Cais.
Koncertní provedení projektu smetana letos navíc zavítalo do nově otevřené Národní budovy na Manhattanu v New Yorku, ale také do Ostravy, kde více než 10 000 nadšených posluchačů aplaudovalo Tata Bojs a Ahn Triu při úvodním koncertě letošního festivalu Colours Of Ostrava.
Podzimní ReTour 09 proběhne od 21. do 29. listopadu a na Tata Bojs a Ahn Trio s mohou těšit posluchači v Pardubicích, Novém Jičíně, Brně, Bratislavě a Praze. Pro slovenské fanoušky je bratislavský koncert náplastí za neuskutečněné plánované vystoupení na festivalu Pohoda z letošního léta.
Česká část turné se odehraje s výjimkou brněnské Flédy v komorním divadelním prostředí a vrcholem bude dvojkoncert ve Vinohradském divadle v Praze.
Program ReTour 09 však nebude zcela identický jako loňské turné. Návštěvníky čeká několik překvapení, více skladeb, nová scéna a navíc tajný host.
Milan Cais k tomu dodává: „Minulý rok jsme se snažili v prostředí povětšinou divadelních sálů vytvořit maximálně komorní atmosféru a jít tak danému prostoru naproti. Ale po letošním úžasném zážitku na festivalu Colours Of Ostrava jsme zjistili, že se dá i na klasické akustické nástroje hrát s holkama rock’n’roll. A oproti loňskému roku k tomu přibude navíc i trochu elektroniky.“
Zastávky ReTour 09:

  • 21. listopadu – Pardubice, Východočeské divadlo
  • 25. listopadu – Brno, Klub Fléda
  • 26. listopadu – Nový Jičín, Beskydské divadlo
  • 27. listopadu – Bratislava, Slovenský rozhlas, Studio 1
  • 29. listopadu – Praha, Divadlo na Vinohradech (17:00 a 20:30)

Více informací: www.tatabojs.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.