Hansard a Irglová i přes rozchod vydávají společné album

  • Hansard a Irglová i přes rozchod vydávají společné album Fotogalerie (7)
    • 19.10.2009
    • Tisk

    I když by se mohlo zdát, že rozchod je i koncem jejich kariery, česko irská hudební dvojice…

    Sdílejte článek:

I když by se mohlo zdát, že rozchod je i koncem jejich kariery, česko irská hudební dvojice Markéta Irglová a Glen Hansard toto vyvracejí. Jasným důkazem je ohlášené vydání nové desky. Pod názvem Strict Joy by měla vyjít na konci října.
„Řekla bych, že normální by bylo na chvíli si jeden od druhého odpočinout a nevídat se. Ale měli jsme společnou hudbu, a tak jsme byli nuceni přenést se přes své pocity a spory,“ uvedla Irglová. Dále podotkla, že jí nevadí, pokud se o desce bude mluvit jako o „rozchodovém albu“. „Kdybych byla rozervaná kvůli tomu, co se stalo, jak to pokračovalo a co z toho vzniklo, pravděpodobně by vše šlo velmi těžko. Náš základní vztah ale vždycky bylo přátelství a hudba,“ dodala.
Byť mezi dvojicí, která vystupuje pod názvem The Swell Season inspirovaným knihou Prima sezona Josefa Škvoreckého, údajně již nyní není patrný smutek, přinejmenším některé písně alba odrážejí dramatické okamžiky. V písni Fantasy Man se například zpívá o konci vztahu dvou milenců, kteří „tancovali na obou ostřích nože“.
Podle Hansarda jim nahrávání desky i o tom, co se dvojici stalo, pomohlo rozchod překonat. „Myslím si, že když vejdete do temnot a zpíváte o svém smutku a o své ztrátě, opravdu o tom zpíváte, zpíváte pravdu svého smutku. Když si to pak přehráváte, může to přinést jenom dobro,“ řekl hudebník.
Podle deníku nahrávka neodráží jenom proměnu jednoho páru, ale i zvuku. Zatímco dříve Irglová a Hansard vystupovali jako dvojice hrající na piano, respektive kytaru spolu s několika hráči na smyčcové nástroje, nyní ji doplňují i muzikanti z další Hansardovy kapely – irských The Frames. Zvuk je tak nyní mnohem plnější, podotýkají The New York Times.
Novou desku Strict Joy dvojice nahrála v Bridgeportu ve státě Connecticut v domácím studiu producenta Petera Katise. Ve Spojených státech vyjde 27.října. Devatenáctého ledna by Irglová a Hansard měli vystoupit v newyorské Radio City Music Hall.
Na závěr jen připomínáme, že dvojice v roce 2008 získala Oscara za píseň Falling Slowly ze soundtracku k úspěšnému filmu Once. Píseň pochází z alba The Swell Season, které nahrávali ještě jako pár.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.