Legendární YES po pěti letech opět v České republice | ABradio.cz

Legendární YES po pěti letech opět v České republice

Po pěti letech zavítá legendární kapela YES do České republiky. Své evropské tour zahajuje 29. října 2009 v moravské metropoli Olomouc.

Koncert skupiny Yes se uskuteční ve Sportovní hale University Palackého od 20:00 hodin. Tento jedinečný koncert se koná v rámci projektu Rocková Olomouc pod záštitou primátora Martina Novotného.
Během znamenité čtyřicetileté kariéry, která znovu a zase předefinovala hranice rockové hudby, se skupina YES proslavila svými live koncerty od té doby, kdy ji založili Chris Squire a Jon Anderson – na základě společného zájmu o vokální harmonie a klasickou strukturu písně. S bubeníkem Billem Brufordem, kytaristou Peterem Banksem a klávesistou Tonym Keyem se proměnili v YES a usídlili se v pověstném londýnském klubu The Marquee Club, kde hráli s lidmi jako Jimi Hendrix a Pink Floyd a v červenci roku 1969 vydali své debutové album.
Kytarista Steve Howe, který potom hrál v populárních prog-rockových skupinách Asia a GTR a stále vydává uznávaná sólová alba a jezdí na turné, dal skupině YES experimentální ráz v jejich albu z roku 1970 nazvaném The Yes Album, což bylo jejich první album, které se dostalo na přední příčky britských hitparád. Bubeník Alan White, který byl vybrán, aby hrál v Imagine Johna Lennona a All Things Must Pass George Harrisona, se připojil v roce 1972. YES potom pokračovali v dobývání Ameriky a vystoupili na několika nejnavštěvova­nějších koncertech všech dob – včetně stadiónu JFK ve Filadefii v roce 1976 před více než 130 000 lidí.
Za čtyřicet let prodala skupina YES více než 30 miliónů alb po celém světě a svými dynamickými instrumentálními skladbami a zajímavými texty písní posunula hranice progresivního art-rocku. Díky svému symfonickému zacházení se zvukem a inovativními hudebními styly jsou stále jednou z nejúspěšnějších a nejstálejších skupin v historii rocku. Jejich úžasná kariéra pokračuje a stále vzdoruje mnohým z jejich současníků, neboť se k jejich stávajícím fanouškům přidávají stále noví a mladí.
Koncertní sestava skupiny YES: původní členové Steve Howe, Chris Squire, Alan White. Doplní je Oliver Wakeman (syn Ricka Wakemana) za klávesami a Benoit David (zpěvák).
Vstupenky: v předprodejích Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a Ticketart za 650 Kč, na místě 700 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.