Velkotěleso Moberg Ensemble vydává druhé CD

  • Velkotěleso Moberg Ensemble vydává druhé CD Fotogalerie (5)
    • 24.11.2006
    • Tisk

    Po třech letech od debutu World Music from Prague vydává mnohačlennýMoberg Ensemble své druhé CD upravených lidových písní nazvané Dybych věděl. Deska opět vychází u Black Point Music.

    Sdílejte článek:

Na aktuálním albu vystupuje Moberg Ensemble ve skromnějším, ale stále početném složení doplněném mnoha hosty. Objevují se zde neobvyklé instrumentální i aranžérské prvky. Kapela lidovou tvorbu zpracovává velmi citlivě, ale zároveň velmi netradičně. CD je opět ukryto v dokonale vypraveném obalu, který evokuje obal debutový. „Půjdete–li za obsah písní, zjistíte, že v dnešní době zahynout nemusíme jen fyzicky. Že čekání je součástí lásky… Celkové vyznění má působit svěže, jako když voníte ke květinám, každá je jiná, ale všechny na jedné louce, “ říká k desce Blanka Laurychová.
Moberg Ensemble vznikl v roce 1999 jako hudební část Laurychova improvizačního divadla. Jde vlastně o proměnlivý, ale vždy na místní poměry nezvykle početný soubor, který osobitě interpretuje dnes již převážně moravské lidové písně. Kapela využívá neobvyklou kombinaci nástrojů od houslí, přes tabla až po syntetizátory.
Debutové album World Music from Prague z roku 2003 vyvolalo na české hudební scéně pozornost. Doufejme, že stejně zapůsobí i druhá deska.
Křest se uskuteční 25.11.2006 na Baráčnické rychtě v Praze, od 20 h.
Moberg Ensemble hraje ve složení:
Zpěv: Magdalena Hráská, Ludmila Koktanová, Blanka Laurychová, Monika Rebcová, Marcela Sládková, Eva Stanislavová, Veronika Vitvarová, Petr Laurych, Jakub Šablonka Novotný, Bronislav Oczadly, Jiří Ratajík, Luboš Tamele, Jakub Žalud.

Akordeon: Jaroslav Krasničan
Bicí: Jakub Šablonka Novotný
Djembe, dun duny, darbuka, perkuse: Jakub Žalud, Monika Rebcová
Housle: Dita Bláhová
Klarinet: Veronika Vitvarová
Klávesy: Jakub Laurych
Klavír: Blanka Laurychová
Kytara: Luboš Tamele
Tanec: Monika Rebcová

Na desce hostují: Feng Jun Song David Gotlich Dj Koloušek Irena a Vojtěch Havlovi František Kop
Více na www.mobergensemble.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.