Své „Království závislostí“ představili IAMX na výbornou

  • Své „Království závislostí“ představili IAMX na výbornou Fotogalerie (10)
    • 12.10.2009
    • Tisk

    Do Prahy opět po roce zavítal berlínští mistři dekadence v čele s extentrickým Chrisem Cornerem.

    Sdílejte článek:

Do Prahy opět po roce zavítal berlínští mistři dekadence v čele s extentrickým Chrisem Cornerem. Ano, přijeli IAMX. Prahu navštívili, aby v sobotu 10.10. v hole­šovickém „posh“ klubu SaSaZu živě představili svou novou desku Kingdom of Welcome Addiction.
Za ohlušujícího jekotu fanynek, které netrpělivě očekávali vstup své rachitické hvězdy na podium večer zahájil Janes Nemo. Sólový projekt chlápka, kterého Praha zná (minimálně z loňského koncertu IAMX či jako hosta Sunshine v Roxy). James Cook z kapely Nemo bohužel přinesl přítomným nemsatně neslaný zážitek, který nezachránil ani energičtější konec jeho vystoupení.
Nástup hvězd večera byl velkolepý, za mohutného křiku si to na podium napochodoval Chris a jeho parta, jako vždy v extravagantních oblečních (z jejich keyboardistky v obepnutých šatech a s výrazem dozorkyně ženské věznice šel chvílemi až strach). IAMX začali ihned z kraje „z ostra“. Skladba Kingdom of Welcome Addiction v okamžení rozpohybovala velmi slušně zaplněné SaSaZu a dala tím jasnou předzvěst faktu, že tento večer se v duchu komornější atmosféry, jak by poslech jejich poslední desky napovídal rozhodně ubírat nebude. Plnohodnotný zvukový i vizuální útok v podobě IAMX s dynamickým Chrisem Cornerem v čele okamžitě strhl publikum na svou stranu a nepustil je až do samého konce.
Během hodiny a půl, odehráli většinu věcí z nové desky (Nature of Inviting, You Can Be Happy, Tear Garden, Think of England či nejnověji klipem ověnčený duet My Secret Friend). Na konec se s přídavky museli IAMX vracet na podium dvakrát, přičemž zazněli i skladby z alb předchozích.
Koncert měl tempo a spád, nepotýkal se s místy, která si fanoušci povinně „odstojí“, protože tohle zrovna „není hit“. IAMX podali energický a publikum strhující výkon a rada pro ty, kteří letos koncert vynechali…příště chybu neopakujte ;-)
IAMX – Spit it out

IAMX – Kiss & Swallow

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.