Benefice pro Linku bezpečí aneb koncert plný jedniček

  • Benefice pro Linku bezpečí aneb koncert plný jedniček Fotogalerie (3)
    • 25.10.2009
    • Tisk

    V pražském Divadle Palace se bude 28. října slavit koncertem patnáct let Linky bezpečí.

    Sdílejte článek:

V pražském Divadle Palace (Václavské nám.í 43) se bude ve středu 28. října od 20:00 slavit koncertem patnáct let neziskové organizace Linka bezpečí.

U příležitosti oslav 15. let nepřetržitého poskytování služeb telefonické krizové intervence dětem a mladistvým, pořádá Sdružení Linka bezpečí benefiční koncert skupiny Kryštof – Richarda Krajča a Pavla Šporcla, kteří jsou patroni této neziskové organizace.
Frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo. který je patronem Linky bezpečí už třetím rokem, říká: „*S kapelou Kryštof jsme se od letošního roku stali patrony Linky bezpečí. Dostáváme ročně kolem stovky pozvánek na charitativní akce, my ale chtěli spíš s někým spolupracovat stabilněji, upozornit tímhle spojením na něco jednoznačně dobrého a přínosného."*
Druhým dlouhodobým patronem Linky bezpečí je Pavel Šporcl, přední český houslový virtuóz, který pro koncert připravil vedle sóla Paganiniho s kapelou Kryštof speciální skladbu. „*Je mi velkou ctí, že budu moci pozdravit diváky coby patron Linky bezpečí na jejím benefičním koncertu. Já sám jsem měl bezproblémové dětství, ale cítím jako svou velkou potřebu pomáhat těm, kteří toto štěstí neměli. Přijďte tedy buď fyzicky do divadla nebo se u televizních obrazovek dívejte na náš společný koncert s Kryštofem a podpořte dmskou Linku bezpečí, která se už 15 let stará o mnohdy vyčerpané dušičky našich dětí."*
„Práce Linky bezpečí je podle nás přínosná právě tím, že dokáže být pro volající ‘kámošem‘, kterému můžou věřit, takovou zpovědnicí v kostele ‘světa‘, radou, která pomůže dospívajícímu člověku v zoufalé situaci zachránit i život.“
Mezi dalšími hosty a gratulanty nebudou chybět Jarek Nohavica, Ewa Farna, Lenka Dusilová a mnoho dalších. Moderátor Aleš Juchelka provede večerem, který má za úkol oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS získat potřebné finanční prostředky na provoz Linky bezpečí.
Linka bezpečí zajišťuje bezplatnou a anonymní pomoc nejen pro děti v těžkých životních situacích ale i pro jejich rodiče. Denně přijímají 300 – 400 hovorů. Linka bezpečí už jich vyřídila přes osm miliónů. Rozvoj online médií dal podnět ke vzniku e-mailové poradny. K dispozici je také Rodičovská linka, která je určena rodičům, prarodičům, učitelům a všem dospělým, kteří se chtějí poradit s výchovou dětí a Linka vzkaz domů, určená dětem a mládeži na útěku nebo útěk zvažující.
Jednou z novějších služeb je poradna bezpečného internetu s názvem Pomoc online, která nabízí své služby všem, kdo se cítí nejistí v internetovém prostředí.
K desátým narozeninám dostala Linka bezpečí odborný časopis, který své čtenáře pravidelně provází aktuálním děním dodnes.
Tak může být Linka bezpečí vždy co nejblíž těm, kteří její pomoc potřebují.
O vysoké profesionální úrovni poskytovaných služeb svědčí mimo jiné i skutečnost, že od roku 2000 má SLB pověření MPSV k výkonu sociálně právní ochrany dětí a od roku 2007 jsou jeho poskytované služby registrovány v Registru poskytovatelů sociálních služeb. SLB je rovněž členem celosvětové asociace dětských linek důvěry Child Helpline International (CHI).
Přejeme všechno nejlepší a co nejméně práce do dalších let!
Více informací: www.linkabezpeci.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.