Harlem Gospel Choir zavzpomíná na Michaela Jacksona | ABradio.cz

Harlem Gospel Choir zavzpomíná na Michaela Jacksona

Harlem Gospel Choir přijede s „Remem- bering Michael Jackson – World Tour 2009“ ve dnech 31. 10. – 06. 11. (Praha, Osek, Brno, Liberec, Pardubice, Plzeň).

Na přelomu října a listopadu dorazí Harlem Gospel Choir do České republiky počtvrté. Jejich sláva rozhodně přesahuje americký kontinent a hudba spojuje národy. Svými vystoupeními rozdávají po světě radost a lásku.
Sbor Harlem Gospel Choir založil před třiadvaceti lety Allen Bailey, kterého tato idea oslovila při návštěvě oslavy na počest Dr. Martina Luthera Kinga Jr. v renovovaném Cotton Clubu v Harlemu. Sbor sestavil z nejlepších zpěváků a hudebníků z různých „černých kostelů“ v Harlemu.
Mezi jedněmi z prvních, kdo si jich povšiml, byl také letos předčasně zesnulý Michael Jackson, se kterým Harlem Gospel Choir spolupracoval na mnoha skladbách. Jeho předčasná smrt samozřejmě zasáhla i všechny ve sboru, a proto dostalo jejich letošní světové turné podtitul Remembering Michael Jackson.
„Chtěli bychom se důstojně rozloučit s touto obrovskou hudební legendou a představit jeho písně tak, jak jsme je zpívali s ním“, říkají členové Harlem Gospel Choir před příjezdem do Evropy, kde kromě České republiky opět navštíví spoustu dalších zemí, včetně Polska, Irska, pobaltských států, Ruska, a nově také Maďarska, Bulharska a Chorvatska. Novinkou v jejich turné je Chile a Čína.
O tom, že je to vskutku fenomenální vystoupení, je možné se přesvědčit už nyní v několika ukázkách na oficiálním českém webu www.harlemgospelchoir.cz, kde jsou umístěna videa z rozlučkového dne s Michaelem Jacksonem z vysílání Good Morning America na televizní stanici ABC, kterou sledovala celá Amerika a následně toto vysílání převzaly stovky dalších TV stanic po celém světě.
Poprvé v Čechách Harlem Gospel Choir vystoupil v roce 2006. Gospely v naší republice neměly nikdy velkou tradici a málokdo čekal, že by české publikum tento sbor zaujal. Českému publiku předvedl něco nečekaného. Turné bylo koncipováno po kostelech a synagogách, kde není zrovna typické u nás předvádět takovou show. Češi byli nadšeni.
V roce 2007 se Harlem Gospel Choir vrátil a odehrál šest koncertů s novým repertoárem. Turné bylo už několik týdnů před začátkem totálně vyprodáno.
O rok později světovému turné Harlem Gospel Choir přibylo v Čechách několik nových míst a návštěvníci opět nešetřili superlativy. V programu se objevily nové světové megahity z repertoáru Michaela Jacksona, Diany Ross, Stevie Wondera nebo např. Rihanny a Black Eyed Peas, což přitáhlo další publikum.
Letošní Remembering Michael Jackson – Czech Republic Tour přinese neskutečnou energie gospelů a největší hity Michaela Jacksona.

  • 31. 10. od 20.00 – Praha (Kongresové centrum – společenský sál)
  • 01. 11. od 16.00 – Osek (Cisterciácký klášter)
  • 02. 11. od 20.00 – Brno (Janáčkovo divadlo)
  • 04. 11. od 19.00 – Liberec (Dům kultury Liberec)
  • 05. 11. od 19.00 – Pardubice (Východočeské divadlo)
  • 06. 11. od 19.00 – Plzeň (KD Peklo)

Vstupenky na úvodní pražský koncert v prodeji pouze v síti Ticketpro za 680 – 880 Kč, na ostatní koncerty v rámci turné v síti Ticketportal a v mnoha místních předprodejích po celé republice.
Více informací na www.harlemgospelchoir.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.