Aneta Langerová vydává své třetí album nazvané Jsem

  • Aneta Langerová vydává své třetí album nazvané Jsem Fotogalerie (19)
    • 08.10.2009
    • Tisk

    Aneta Langerová, vítězka první řady soutěže Česko hledá SuperStar, vydává své třetí album Jsem.

    Sdílejte článek:

Aneta Langerová, dvaadvacetiletá vítězka první řady soutěže Česko hledá SuperStar a pilná Světluška, vydává své v pořadí třetí album nazvané krátce Jsem.

Album Anety Langerové Jsem bude obsahovat 11 písní, na kterých se podíleli vedle producenta Martina Ledviny i Tomáš Klus, Oskar Petr, Michal Hrůza a Filip Horáček. Jméno dostalo podle písně od Tomáše Kluse. Aneta k tomu řekla: „*Debut Spousta andělů byl o tom, že existuju a někdo mě chrání. Následující Dotyk nějakým způsobem vypovídal o mém vývoji a třetí deska svědčí o tom, že už nechci být tak plachá a někde se schovávat. Už jsem vyspěla a chci to ukázat i v nových nahrávkách.“* Album Jsem se na pultech objeví v polovině listopadu a pokřtěno bude začátkem prosince. V únoru příštího roku s ním Aneta vyjede na turné.

Ale pojďme se trochu ohlédnout:

Debutové album Anety Langerové se jmenovalo Spousta andělů (2004, prodalo se přes 125 tisíc nosičů). Tři skladby jsou od českých autorů. František Táborský (Chinaski) napsal Nebe v loužích s textem Tomáše Rorečka, Oskar Petr složil a otextoval Hříšná těla, křídla motýlí a Michal Hrůza (tehdy ještě Ready Kirken) přidal písničku Voda živá. Kromě You’re A Creep autorů Ricka Kellyho a Anthonyho Littlea jsou všechny na desce nazpívány v češtině. Kolem Anety se sešla parta skvělých textařů: Pavla Milcová, Milan Princ, Robert Nebřenský, Simona Ester Brandejsová a Gábina Osvaldová.
Následovalo album Dotyk (2007), na kterém se podílel opět Michal Hrůza, kytarista Anetiny kapely a.m. almela, Robert Nebřenský, Lukáš Klofec a také Jan Muchow, který se ujal produkce desky. „Měla jsem v úmyslu složit většinu věcí s Michalem a almelou, protože si s nimi rozumím a vím, že mají obrovskou slovní zásobu. Ale s Michalem to nakonec nevyšlo tak, jak jsem si původně představovala, protože začal dělat vlastní desku a neměl už tolik času. O jeden text (vzdušná skladba Slib mi dej) jsem poprosila Lukáše z Letů mimo, na jinou píseň (energické Vysoké napětí) mě napadl Robert Nebřenský a vyšlo to, což je super.“
Když mluvíme o Anetě Langerové, nemůžeme zapomenout na její Světlušku. Ta svítí už od roku 2003 a Aneta je její patronkou. (Světluška je dlouhodobý, stěžejní projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Na kontě má teď 9 382 476 Kč.)
Více informací: www.langerovaaneta.cz
Voda živá z alba Spousta andělů (2004)

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.