Benefiční koncert pro nadaci Rakovina věc veřejná | ABradio.cz

Benefiční koncert pro nadaci Rakovina věc veřejná

  • Benefiční koncert pro nadaci Rakovina věc veřejná Fotogalerie (29)
    • 08.10.2009
    • Tisk

    Unikátní zážitek 15. října v Obecním domě s Bárou Basikovou, The Backwards a Inflagranti.

    Sdílejte článek:

Unikátní zážitek 15. října od 19:00 ve Smetanově síni Obecního domu s Bárou Basikovou, kapelou The Backwards a instrumentálním triem Inflagranti.

Výtěžek z koncertu bude poukázán na konto nadace a bude použit pro výzkum a léčbu nádorových onemocnění.
Nadace Rakovina věc veřejná se zabývá výzkumem nových protinádorových léčiv a diagnostikou nádorových onemocnění v Laboratoři experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice fakultní nemocnice Olomouc. Tento výzkum již dvanáctým rokem finančně podporuje nadace Rakovina věc veřejná.
Benefiční koncert
Pro všechny, kteří nechtějí jen pasivně přihlížet, ale rádi by se zapojili a přispěli na dobrou a především velmi potřebnou věc, pořádá nadace Rakovina věc veřejná benefiční koncert, který přinese svým návštěvníkům jedinečný hudební zážitek. Na společném pódiu se sejdou: Stálice naší hudební scény Bára Basiková, kapela The Backwards, jež patří mezi nejlepší interperty a revivalové kapely anglické skupiny The Beatles a ženské instrumentální trio Inflagranti, jehož protagonistky spojily umění klasických strunných nástrojů s moderním soundem a vytvářejí tak naprosto unikátní hudební styl.
Bára Basiková – patří k nejvýraznějším osobnostem naší hudební scény. Respektovanou zpěvačkou se stala hned v počátcích své kariéry, a to díky svému jedinečnému hlasu. Získala řadu ocenění, například Nejlepší zpěvačka roku, Czech Grammy a vydala či se podílela na vydání téměř čtyřiceti alb a CD. Hlavní role ztvárnila i v několika úspěšných muzikálech – Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku, Rusalka.
Inflagranti – české trio mladých instrumentalis­tek,které spojilo umění klasických strunných nástrojů s moderním soundem. Jeho členky účinkovaly s Pražskou komorní filharmonií, orchestrem Národního divadla a dalšími předními českými i zahraničními ansámbly, byly na turné po Japonsku, USA, Itálii, Řecku a Německu, hostovaly s hvězdami české pop music a spolupracovaly i s veličinami světové klasické a popové hudby (mj. Luciano Pavarotti, Rod Stewart, Phil Collins atd.).
Kapela The Backwards, zahájila své koncertování na východním Slovensku v roce 1995, se postupně vypracovala mezi nejlepší revivalové kapely, jež interpretují písně skupiny The Beatles. Úspěchy slaví nejen v Evropě, ale i v zámoří, kde se úspěšně zúčastnila řady koncertů a získala různá ocenění. Mezi největší patří například mezinárodní vítězství na New York Beatlefestu v roce 1998.
Vstupenky za 550 – 750 Kč v předprodeji Ticketpro.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.