Hudební speciál nejen pro Bílou paní | ABradio.cz

Hudební speciál nejen pro Bílou paní

  • Hudební speciál nejen pro Bílou paní
    • 15.08.2008
    • Tisk

    V sobotu 23. srpna přivítá malebné prostředí zříceniny hradu Okoř devátý ročník oblíbeného open air festivalu. Bílou paní tak z dovádění se šerifem vyruší Aneta Langerová, Wohnout, Sto zvířat, Gipsy.cz nebo pohádkový speciál Jardy Uhlíře.

    Sdílejte článek:

Open air Okoř si za devět let své existence vybudoval vý-hrad-ní postavení mezi letními festivaly, provází ho pověst pohodové akce s téměř rodinnou atmosférou. Loňský hvězdný ročník pod velením kapel Divokej Bill, Mig 21, Kryštof, Vypsaná Fixa nebo legendární pražské Piaf Paní Hany Hegerové, přilákal do romantického podhradí na pět tisíc lidí. O popularitě festivalu svědčí i fakt, že jeho poslední tři ročníky byly beznadějně vyprodány. 
Devátý ročník odstartuje dvaadvacetiletý hezounek Tomáš Klus. Debutující mladík s pověstí „pocitového“ písničkáře vyrazí na cestu do záhu(d)by a okořským návštěvníkům představí i svého Š.a.m.a.n.a. nebo věčně pod„parního“ Strojevůdce.   
Tomáše Kluse na pódiu vystřídá pořádná divočina. Početná hudební smečka Sto zvířat v čele s Janou Jelínkovou a Honzou Kalinou nachystá divákům to pravé rozptýlení… Po fotografickém Šalamounském speciálu Photolab hudební scénu ovládne vypravěč Jiří Schmitzer. Populární herec a zpěvák je vytěžovaným festivalovým hostem, který rád dává divákům pořádně na p… Po marečkovo-hustolesovském speciálu nastoupí karbaníci amatéři Prohrála v kartách. Ať už si pražská parta přizve Černého Petra nebo čistou Kanastu, hlavně když nebude pršet…
Po šesté hodině čeká všechny přítomné vyčerpávající výlet do říše pohádek. S putnou plnou zlidovělých filmových melodií přispěchá oblíbený český skladatel Jaroslav Uhlíř. Ten ve společnosti Lotranda a Zubejdy, Tří Veteránů, Ing. Králíka nebo ždímáka Tkalouna rozsvítí tváře menších i větších diváků. 
Další program ovládne silná trojka. Po zkušeném tandemu Michal Pavlíček****&****­Bára Basikována pódium vtrhne „reprezentativní“ formace Gipsy.cz. Směsice hip hopu a cikánských rytmů je zaručeným festivalovým podporovatelem návštěvníků skokanů a tanečníků. Po deváté hodině večerní se pak okořským podhradím rozletí bohatá hříva Kamila Střihavky.
Velké finále odstartuje vystoupení Anety Langerové. Mladá zpěvačka se dotkne svých fanoušků nejen pomocí hitů z poslední desky, ale na pomoc jí přiletí i čtyřletá Spousta andělů. Předposledními pány na holení budou dědou nepolíbení Wohnouti. Okořský hudební speciál dozní ve znamení populárních moderních lidovek seskupení Čechomor.
Vedle pestré muziky bude pro návštěvníky festivalu připraven i bohatý doprovodný program. Vstupenky v ceně 400 Kč jsou k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal. Děti do 12 let a vozíčkáři mají vstup zdarma.
Další informace: www.festivalokor.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.