Diví muži na zemi i mimoni – Ondřej Hejma a Žlutý Pes

15. října v 19:30 se v cyklu Diví muži na zemi i mimoni představí ve Velkém sále Městské knihovny v Praze Ondřej Hejma a třicetiletý Žlutý Pes.

Ondřej Hejma, široké veřejnosti nyní známý jako několikanásobný porotce soutěže SuperStar, se svojí šestičlennou kapelou Žlutý Pes nevystupuje často. O to vzácnější je jejich koncert 15. října v pražské Městské knihovně v rámci série Diví muži na zemi i mimoni. Žlutý Pes letos slaví 30 let od založení a Ondřej Hejma sám patří k matadorům české hudební scény. Jejich repertoár se vyvinul od pravoslavného jižanského rocku a blues k melodickým hitům, z nichž mnohé jako Indiánská dýmka míru, Tráva, Sametová nebo Náruživá zazní i na koncertě v Městské knihovně. Žlutým Psem prošlo nebo s kapelou hrálo od roku 1979 mnoho předních českých muzikantů – od Ivana Hlase přes Davida Kollera až po Emila Viklického. Vydali třináct alb (zatím poslední Mellow Yellow) a před listopadem 1989 si kapela prošla dobou zákazů. K letošnímu výročí vyšlo také komiksové zpracování textů čtrnácti písní kapely tak, jak je vidí přední čeští ilustrátoři a kreslíři.
Vstupenky na koncert jsou k dostání v Městské knihovně v Praze a síti Ticketpro v ceně 290 Kč včetně poplatku.
Více informací na www.taktika-muzika.cz.
Cyklus Diví muži na zemi i mimoni zahájil v září písničkář Karel Plíhal se svým novým programem. V listopadu v rámci cyklu vystoupí další „hitmaker“ české hudební scény Ivan Hlas se svým triem (kromě něj ho tvoří dva vynikající muzikanti: violoncellista Olin Nejezchleba a kytarista Norbi Kovács). Listopadový koncert ozvláštní svou přítomností host tria – legenda české pop music Vladimír Mišík. V předvánočním čase cyklus uzavře oblíbený herec a recesista, ale o nic méně zajímavý a kvalitní muzikant Jan BudařEliščiným Bandem.

  • 15. 10. – 19:30 – Ondřej Hejma a Žlutý pes
  • 19. 11. – 19:30 – Ivan Hlas trio, host: Vladimír Mišík
  • 10. 12. – 19:30 – Jan Budař a Eliščin Band

Cyklus koncertů Diví muži na zemi i mimoni vznikl v roce 2006 ve spolupráci umělecké agentury Taktika Muzika s Městskou knihovnou v Praze jako mužský protějšek projektu Rebelující dámy české hudby. Koná se každoročně na podzim ve Velkém sále Městské knihovny a v letošním roce se uskuteční jeho 4. ročník. Cílem projektu je představovat v kultivovaném prostředí Městské knihovny současnou tvář mužské hudební scény nejrůznějších žánrů. Kromě obecně známých a zavedených interpretů se snaží popularizovat i tvorbu a interpretační umění umělecky výrazných, ač někdy méně známých, mužských hudebních osobností a také začínajících umělců. Součástí jednotlivých večerů je průvodní slovo muzikologa Dr. Aleše Opekara, vedoucího redaktora oddělení populární hudby a jazzu rozhlasové stanice Vltava, který zároveň interprety „vyzpovídá“, aby měli posluchači možnost dozvědět se o nich něco více. V rámci minulých ročníků se představili například: Bratři Orffové, Xavier Baumaxa, Dan Bárta a Robert Balzar trio, Psí vojáci, Václav Koubek, Jiří Schmitzer, Jan Hrubý a Kukulín, Karel Plíhal a další.
Více na: www.taktika-muzika.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.