Fenomenální britský kytarista Mark Knopfler se vrací | ABradio.cz

Fenomenální britský kytarista Mark Knopfler se vrací

26. 6. 2010 se po dvou letech vrátí do Prahy fenomenální britský kytarista Mark Knopfler představit své v pořadí už šesté sólové album Get Lucky.

Mark Knopfler zavítá do pražské 02 Areny v rámci svého turné, které čítá 60 zastávek ve dvaceti evropských městech.
Album Get Lucky je Knopflerovou šestou sólovou deskou (ne-soundtrackovou) a Mark na ní spolupracoval s celou řadou hudebníků, včetně dlouholetého spolupracovníka, kterým je hráč na klávesové nástroje Guy Fletcher. O produkci a zvuk se postaral Chuck Ainlay. Dále se na albu podíleli Richard Bennett, Danny Cummings, John McCusker, Matt Rollings a Glenn Worf. Nahrávka byla pořízena v Markově vlastním nahrávacím studiu v Západním Londýně.
Mark Knopfler vystoupí po dvou letech v pražské O2 Areně, kde představí album Get Lucky, ale samozřejmě i největší hity z dílny Dire Straits. A že jich má na svém kontě opravdu víc než dost.
Pojďme si Marka Knopflera trochu přiblížit…
Britský kytarista, zpěvák a skladatel Mark Freuder Knopfler (letos v srpnu oslavil šedesátiny) pochází ze Skotska. Jeho zpěvu říkají „sprechstimme“ – něco mezi zpěvem a mluvou. Mark je nejznámější jako kytarista a zpěvák skupiny Dire Straits, ale vydal i šest sólových alb a hrál i v jiných skupinách (např. The Notting Hillbillies) a spolupracoval s jinými muzikanty jako třeba s Bobem Dylanem, Ericem Claptonem a dalšími. Je považován za jednoho z nejlepších kytaristů, kteří hrají prsty bez trsátka.
V polovině osmdesátých let vystoupil na vrchol s albem Brothers In Arms – na světovém žebříčku dvanácté nejprodávanější album všech dob. Počet prodaných nosičů je téměř 30 milionů.
Mark je jedním z největších kytaristů všech dob a za svou kariéru prodal neuvěřitelných 120 milionů alb. Má také na kontě spoustu cen Grammy a mnohá další ocenění. Uplatnil se také jako skladatel filmové hudby.
Diskografie: sólová alba Golden Heart (1996), Sailing To Philadelphia (2000), Shangri-la (2004), One Take Radio Sessions (2005), Kill to Get Crimson (2007) a aktuální Get Lucky (2009).
Vstupenky: ve všech prodejních místech Sazka a.s. nebo na Sazkaticket za 990 – 1790 Kč.
Více informací: www.markknopfler.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.