Nottinghamský DJ Chris Sadler dnes večer v Roxy

Dnes večer od 22:00 budou mít v klubu Roxy muziku na triku resident DJ Chris Sadler, guest DJs Madman & Flyplender a VJ Martin. Uvádí Roxy promotion.

Chris Sadler pochází z Nottinghamu. Poprvé veřejně vystoupil v Liverpoolském baru Baa v roce 1992 a během svých studií na univerzitě účinkoval na různých party, v barech a klubech ve Wolverhamptonu a v Liverpoolu. Po studiích (biomedicínu ukončil s vyznamenáním) se odstěhoval do Prahy. Chtěl poznat místní životní styl a získal zkušenosti s DJingem. Začínal v klubu Újezd s vlastním vybavením a vypracoval se až na prestižní akce, kde hrál po boku Davea Clarka, Davida Holmese, Nicka Warrena a Darrena Emersona.
Dal se do kupy s promotérem Klubu X Nigelem Demonem a jejich akce (party Recycle) měly úspěch. Chris hrál pravidelně pro obrovské davy lidí po boku tak uznávaných umělců jako je Josh Wink, Colin Dale Bushwacka a Luke Slater a jednou si dokonce zahrál speciální jungle set s Roni Size. Začal jezdit i momo Prahu, hrál po celé republice.
Koncem roku 1997 převzal Chris Sadler pražskou pobočku bookingové agentury dy-na-mix, která byla ve Velké Británii pod vedením legendárního Eddie Richardse vůbec první bookingová agentura pro DJs. Přivezl do Čech undergroundové borce jako byli Charles Webster, Nathan Coles, Phil Perry, Eddie Richards, Malcolm Duffy, D.I.Y. a Richard Sen.
Z pražských klubů vystupoval hlavně v Roxy, Mecce a Radosti FX. Kromě akcí po Česku vyjížděl do Německa, Rakouska, hrál na Slovensku – na jedné listině se jmény jako Paul Oakenfold, Derrick May a C.J. Bolland.
Experimentoval i jako promotér a dovezl DJs Kenny Hawkese, Iana Pooleyho a Petea Hellera. Konec roku 1998 zastihl Chrise jako rezidentního DJe na měsíčních parties Climax v Roxy, kde hraje před zaplněným sálem dodnes, což dělá z Climaxu nejdelší fungující klubovou noc v historii českého tanečního scény.
V roce 1999 Chris začal produkovat vlastní hudbu. Výsledem bylo CD Take This, dále Come (2000) a pak 2 Fukt 2 Funk. Nejúspěšnější byla skladba Attack Of The Grok.
DJ Chris Sadler hrál pravidelně více než 100 bookingů ročně a na akcích s účastí až 20 000 lidí. V roce 1999 byl zvolen mezi tři nejlepší DJs v zemi čtenáři časopisu Trip a na stránkách Techno.cz, v 2000 byl čtvrtý v Czech Dance Music Awards a v 2003 v anketě DJ Of The Year. Nejvíce si cení vystupování v Tokiu nebo v Chorvatsku, nebo s umělci jako jsou Basement Jaxx, Danny Rampling, Sasha nebo Chemical Brothers.
Vstupné: do 23:00 zdarma, potom za 150 Kč.
Více informací: www.chrissadler.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.