28. září se ve Futuru koná 2. pražský Ethnofest | ABradio.cz

28. září se ve Futuru koná 2. pražský Ethnofest

Cílem festivalu ve Futuru je představit publiku různé hudební proudy z české i zahraniční scény, jejichž kořeny vycházejí z tradic World Music.

V pondělí 28. září od 19:00 v klubu Futurum (Praha 5) proběhne 2. pražský Ethnofest, který je pokračováním úspěšného hudebního festivalu. Akce je zaměřena především na mladší a střední generaci, a také na návštěvníky Prahy ze zahraničí.
Smyslem a hlavní myšlenkou pražského Ethnofestu je demonstrovat fakt, že Praha není jen hlavním městem české kultury, ale doslova křižovatkou kultur evropských i světových. Důležité je sepětí festivalu se studenty pražských (zejména vysokých) škol a jeho výchovná hodnota. U příležitosti festivalu oslaví první rok svého vysílání pražské Rádio Ethno 90,7 FM, jediné rádio, které se programově zabývá World Music, a také informacemi především z oblasti pražské kultury a společenského života.
V programu vystoupí umělci z celého světa, např. Tibet, USA, Kuba, Polsko, Česká republika a další.
Čechomor a Ewa Farna. Po společném vystoupení Ewy Farne a Čechomoru v přímém přenosu České televize v pořadu Ceny Anděl 2008 (české Grammy), které mělo opravdu veliký úspěch u diváků, se poprvé představí na jednom koncertním pódiu. Osobitý styl Čechomoru, pěvecký talent teprve šestnáctileté zpěvačky a energický projev obou v rockovém pojetí lidové písně vytváří záruku jedinečného vystoupení.
Lobsang (Tibet). Tibetský hudebník a zpěvák Lozang (Lobsang) se narodil v polonomádské rodině v Chajnanu v provincii Čching-chaj na severovýchodě Tibetské náhorní planiny. Lozang, který v současné době žije v Irsku, zpívá tradiční tibetské písně, ale i současné skladby z vlastní tvorby, hraje na damňen, typ loutny, která je jako jeden z nemnoha lidových nástrojů v Tibetu původní, a také na flétny a svou hru doprovází výborným zpěvem.
Rivus (CZ) – cimbálové trio. Žhavou energií moravské lidové hudby zpívá a hraje nejen tradiční národní písně, ale i světové rockové hity. Cimbálové trio vzniklo v roce 2005 jako tvůrčí variace na klasickou moravskou cimbálovou muziku. Hraje v obsazení housle, cimbál a basa. Podstatou své tvorby vychází z bohatství lidové hudby Slovácka, ovšem i tu přednáší osobitým způsobem. Z ní pak pramení temperament a osobitý zvuk cover verzí známých hitů (např. With Or Without You od U2 je v jejich podání skutečná lahůdka) a další vlastní tvorba.
Marimba Mama (CZ/USA) Česko-americké uskupení založené v roce 2008. Ve své tvorbě se nechává inspirovat hudbou jižní a západní Afriky, latinsko-americkými vlivy s přídechem kubánské rytmiky a zároveň využívá soudobé hudební postupy. Unikátní nástrojové složení –tři marimby v doprovodu rozmanitých bubnů a perkusí a instrumentální dovednosti jednotlivých hráčů, posunují celý ansámbl do zcela originálních hudebních poloh.
Besharmonie (CZ) Smíšený sbor z pražského Gymnázia J. Heyrovského vznikl v roce 2000. Sbor za těch necelých deset let stihl objet značný kus světa (Švýcarsko, Německo, Řecko, Itálii či Slovensko), natočit 4 CD mj. se spirituály, starou sborovou hudbou, ale také rockové oratorium Eversmiling Liberty. Na 2. pražský Ethnofest Besharmonie dorazí s kolekcí černošských spirituálů v nevšedním, energickém a doslova mladistvém podání.
Vstupenky: za 190 Kč v předprodeji Ticketstream, na místě za 230 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.