Still So Far To Go – The Best Of Chris Rea

  • Still So Far To Go – The Best Of Chris Rea Fotogalerie (6)
    • 16.09.2009
    • Tisk

    1. února 2010 vystoupí v Kongresovém sále skvělý kytarista s příjemně chrapla- vým hlasem Chris Rea.

    Sdílejte článek:

1. února 2010 ve 20:00 v Kongresovém sále vystoupí skvělý kytarista s příjemně chraplavým hlasem Chris Rea. Přijede v rámci turné s novým albem.

Chris Rea se po dvou letech vrátí do České republiky. Tentokrát vystoupí v Kongresovém centru a představí největší hity své kariéty,během které prodal po celém světě více než 30 miliónů kopií svých nahrávek.
Díky své virtuózní hře na kytaru a sametově chraplavému hlasu, který se stal jeho značkou, získal postavení světové superhvězdy. K hudbě se přitom dostal až v relativně pozdním věku, kdy jiní už mají za sebou řadu projektů. Jsou totiž hudební hvězdy, které zazáří v teenagerském věku a pohasínají, když je jim dvacet let. A jsou lidé, kteří si ve dvaceti pořídí svou první kytaru, díky svému talentu se stanou světově známými a pak prodají miliony desek. Exemplárním případem té druhé možné cesty je právě Chris Rea.
První zkušenosti získal v kapele Magdalene (rok 1973), kterou v téže době opustil Dave Coverdale, aby se připojil k Deep Purple. Od této doby stihl Chris Rea vydat kolem dvou desítek nahrávek. První autorské album mu vyšlo v roce 1980 pod názvem Tennis. Aktuálně je pro všechny jeho fanoušky nachystaný luxusní výběr s názvem Blue Guitars – Earbook.
I když se může někdy zdát, že se na pódiu necítí zrovna příjemně, kytaru i hlas ovládá dokonale. Chris Rea nemá rád okázalé show a zvláštní efekty. Je pro něj důležitý kontakt s publikem, kdy může cítit, jak lidé reagují na jeho písně. Nadaný slide kytarista získává inspiraci a sílu ze svého soukromí. Nelibuje si ve skandálech a vede šťastný rodinný život. Má rád prosté věci – italskou kuchyni a dobré pivo. Jeho vášeň pro automobilové závody a vozy Ferrari prozrazuje překvapivou stránku jeho mnohostranné osobnosti. V Reově hudbě se spojují rockový romantismus, instrumentální zručnost a umělecká zralost. Naučil se rozlišovat mezi povrchní slávou a trvalým dojmem, stejně jako mezi anonymními produkty a osobním vyjádřením.
Naposledy se Chris Rea českým posluchačům ukázal v březnu roku 2006 v komorní atmosféře Kongresového centra. Další rok se vrátil, aby ve Sportovní hale na Výstavišti představil svoji novinku The Return Of The Fabulous Hofner Blue Notes.
Na letošní rok přichystal Chris Rea kolekci svých největších hitů pod názvem Still So Far To Go – The Best Of Chris Rea. V únoru 2010 pak dorazí do České republiky v rámci svého koncertního turné.
Vstupenky: v předprodeji Ticketpro za 790 – 1.390 Kč.
Více informací: http://www.chrisrea.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.