Den, kdy svítí Světlušky – již zítra, ve středu 9. září 2009

  • Den, kdy svítí Světlušky – již zítra, ve středu 9. září 2009
    • 08.09.2009
    • Tisk

    7. ročník celonárodní charitativní sbírky pro nevidomé – magnetky, náramky nebo přívěsky.

    Sdílejte článek:

Již zítra se ulice českých měst rozzáří tisíci Světlušek – uskuteční se totiž 7. ročník celonárodní charitativní sbírky pro nevidomé.

Můžete se jí stát i vy, když si zítra od dobrovolníků v kostýmu broučka koupíte některý ze sbírkových předmětů Nadačního fondu Českého rozhlasu – magnetky s kresbami nevidomé Pavly Francové za symbolickou částku 30 Kč, náramky se svítící Světluškou za 50 Kč nebo novinku letošního ročníku kovový přívěsek s reliéfem Světlušky za 70 Kč.
Přispět do sbírky můžete též odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS Svetluska na číslo 87777 (cena jedné DMS je 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč) a nově můžete využít heslo DMS ROK SVETLUSKA. V tomto druhém případě se místo jednorázové pomoci zavážete k pravidelné měsíční podpoře Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku. Sbírku Světluška můžete podpořit i oblíbeným tradičním způsobem, a to zasláním daru přímo na její sbírkové konto „deset devítek“ 99999 99999/0100.
„Nezáleží na výši daru, i malý dar má tu moc se proměnit v obrovskou pomoc, když je darovaný ze srdce,“ říká Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu
Výtěžek je určen na přímou pomoc těžce zrakově postiženým dětem i dospělým z celé České republiky. Den, kdy svítí Světlušky se koná posedmé, díky němu Nadační fond Českého rozhlasu rozdělil téměř 50 000 000 Kč.
„Věříme, že síla devítek v letošním datu sbírky nám také pomůže přiblížit se i k devítimilionové hranici výtěžku pro ty, co naší pomoc potřebují,“ uvedla Aneta Langerová, patronka projektu Světluška.
A komu konkrétně letos ze sbírky pomůžete? „Mezi těmi, kdo čekají na pomoc Světlušky je i osmadvacetiletá Míša K. z Nymburka. Míša od narození nevidí, v posledních letech se ke zrakovému postižení přidružila i částečná ztráta sluchu. Společníkem na její cestě ve světě beze světla a barev jí bude vodící pes Alb, Světluška Míše přispěje i na speciální naslouchátko,“ přiblížila Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu jeden z mnoha příběhů, který čeká na dobrý konec.
„Izolace je jedna z nejtíživějších věcí, se kterou se lidé se smyslovým postižením potýkají. Vůbec si neumím představit jaké to je nevidět, a co teprve, když se ke zrakovému postižení přidá i postižení sluchové. Nikdo z nás se nechce stát izolovaným tichým ostrovem. Jsem ráda, že Světluška přispívá na pomůcky a projekty, které pomáhají tuto smyslovou bariéru překonat,“ řekla dlouholetá patronka projektu Světluška, Aneta Langerová.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.