Kavárna POTMĚ: Od nevidim do nevidim

  • Kavárna POTMĚ: Od nevidim do nevidim
    • 19.06.2008
    • Tisk

    Václav Havel a Aneta Langerová dnes „zatemnili“ pražský Ovocný trh. V centru hlavního města po roční odmlce slavnostně otevřeli netradiční Kavárnu POTMĚ. A o tom, že nic není černobílé, se můžete přesvědčit i v související fotogalerii.

    Sdílejte článek:

Kavárnu POTMĚobsluhují nevidomí číšníci v černočerné tmě. Na Ovocném trhu se zajímavý „kofeinový“ projekt usídlí na sedmnáct dní, zájemci ji budou moci navštívit od 19. června do 5. července.

***Otevírací doba: „od nevidim do nevidim“


První „nevídané“ kávy byly naservírovány Panu Václavu Havlovi a patronce projektu Světluška Anetě Langerové, kteří dnes za vydatného mhouření očí přestřihli symbolickou pásku.*  

***zakoupením Kávy POTMĚ přispějete 100 Kč do sbírky Světluška

jako vzpomínku si odnesete hrníček se Světluškou***

Potmě se letos návštěvníci budou moci vychutnat i obsluhu Anety Langerové. Ta jim ve středu 2. července vlastnoručně a bezvlastnoočně uvaří kávu, obslouží je a dokonce i zazpívá.   

„Na Kavárnu POTMĚ se už moc těším a jen doufám, že nikoho neopařím a trefím v té tmě správné akordy, protože letos poprvé budu uvnitř kavárny hrát a také obsluhovat",
dodává zpěvačka.

Mobilní Kavárnu otevírá Nadační fond Českého rozhlasu už počtvrté. Nevidomí kavárníci doposud uvařili na devět tisíc nápojů, do kavárny zavítalo téměř sedm tisíc návštěvníků, kteří přispěli do sbírky Světluška částkou 841 329 Kč.

Fotogalerie: Slavnostní otevření Kavárny (19. června 2008) Foto: Iva Marešová

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.