Již za dva dny se uskuteční Etnofest - festival plný exotiky | ABradio.cz

Již za dva dny se uskuteční Etnofest - festival plný exotiky

  • Již za dva dny se uskuteční Etnofest -  festival plný exotiky
    • 27.08.2009
    • Tisk

    29. srpna se od 14 hodin opět po roce zaplní vysočanský park Podviní milovníky exotické kuchyně, hudby a tance

    Sdílejte článek:

29. srpna se od 14 hodin opět po roce zaplní vysočanský park Podviní milovníky exotické kuchyně, hudby a tance i netradičních výrobků, které jinde neseženete. Poslední prázdninovou sobotu zde vypukne 5. ročník multikulturního festivalu Etnofest pořádaný městskou částí Praha 9. Na festivalu, kam je vstup zdarma, se představí cizinci i menšiny žijící v České republice a letos vystoupí i kapely ze zahraničí. Kromě muziky, tanečních vystoupení, divadla i módních přehlídek, láká i bohatý doprovodný program, celofestivalová hra pro děti a mnoho soutěží pro všechny. Vyhrát můžete dokonce i týdenní pobyt v Dominikánské republice.
Letos se Etnofestu zúčastní rekordních dvacet národností, které se představí každá v samostatném stanu. Zde si můžete nejen koupit krásné výrobky či oblečení, ale také se například zúčastnit čajového obřadu, naučit se malovat kaligrafii, nechat se strhnout africkými rytmy v bubenickém workshopu nebo si nechat vytvořit tradiční účes z Mali. Exotické tržiště nabídne také exotické občerstvení v podobě mnoha jídel či nápojů, které jinde neochutnáte. Své kuchařské umění předvedou mistři oboru například z Indonésie, Afriky, Kalmycké republiky, Ruska nebo Japonska.
Jsme rádi, že se právě u nás ve Vysočanech může jednou ročně představit téměř celý svět. Na akci se návštěvníci seznámí s kulturou národnostních menšin, které žijí mezi námi, nejen zde v Praze 9, ale i v celé České republice,“ říká radní deváté městské části Adam Vážanský. I letos myslí organizátoři na děti, na které čeká zábavné odpoledné plné soutěží, her a výtvarných aktivit. Navíc je pro ně připravena celofestivalová hra „Za hodinu kolem světa“ o pěkné ceny od společností NeoLuxor a Bonaparte, při které se pobaví i leccos dozví o blízských i vzdálených zemích. Soutěžit na festivalu mohou ale i rodiče. Výherce si odnese poukaz na týdenní „all inclusive“ pobyt pro dvě osoby v pětihvězdičkovém hotelu v Dominikánské republice.
Hlavní program probíhá na pódiu, kde se během odpoledne a večera vystřídají desítky vystupujích doslova z celého světa. Jmenujme alespoň Duchess and the Kittens, skupinu divokých soul-blues muzikantů, kteří tíhnou ke klezmerovým hudebním prvkům. Z Německa k nám zavítá originální formace Marracash Orchestra, jejichž jedinečná hudba oslavuje mnoho vlivů z celého světa. Můžete se těšit na jedinečný mix žánrů, stylů i hudebních inspirací od Alžíru po Balkán. Nebudou chybět ani české hvězdy world music** All Star Refjúdží Band** ve kterém účinkují vedle profesionálních umělců uprchlíci a cizinci žijící v České republice.
Kromě večerních koncertů ale čeká na návštěvníky mnoho dalších vystoupení: například Dominikanská show plná rytmů merengue a bachaty, hra na japonskou flétnu šakuhači, tance indonéské, ruské, kalmycké, romské nebo lidové písně z Ruska a Moldávie. Festival zakončí ohňová podívaná.
ABradio Vám ve spolupráci s Etnofestem přináší soutěž

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.