Hard Rock uvedl první české umělce do své „Síně slávy“

  • Hard Rock uvedl první české umělce do své „Síně slávy“ Fotogalerie (46)
    • 27.08.2009
    • Tisk

    Dnes se v dopoledních hodinách konal v Hard Rock Cafe Praha oficiální ceremoniál, kdy se známá

    Sdílejte článek:

Ve středu 27.8. se v dopoledních hodinách konal v Hard Rock Cafe Praha oficiální ceremoniál, kdy se známá sbírka rozrostla o první kousky českých umělců. Jako první byly do tohoto muzea rockové hudby zařazeni Ondřej Hejma, Vilém Čok, Peter Nagy a David Koller.
Hard Rock Cafe Praha dnes vystavilo první kousky získané od českých umělců. Byla tak založena „Česká síň rockové slávy“. První místní vystavené předměty věnovali Hard Rock Cafe Ondřej Hejma, Vilém Čok, Peter Nagy a David Koller u příležitosti otevření pražské pobočky 29. dubna 2009. Všichni čtyři dnes darované předměty osobně zavěsili na zeď v hlavní části pražské restaurace. Za Hard Rock Cafe tento dar přijala Rita Gilligan MBE, Kulturní atašé společnosti Hard Rock.
„V Hard Rock máme vždycky radost, když do své světově nejrozsáhlejší sbírky můžeme přidat nové zajímavé přírůstky. Vzdáváme v ní hold klasickým legendám i mladším hvězdám a je skvělé, že můžeme naši sbírku obohatit o úplně první kousky z další země,“ uvedla Rita na dnešní tiskové konferenci.
Ondřej Hejma tuto příležitost komentoval: „Když jsem tento klobouk v roce 1996 kupoval v domovském městě Butche Cassidyho v Utahu, nikdy mě nenapadlo, že své dlouhé putování po koncertních pódiích zakončí takhle slavně. Je pro mě ctí, že se připojím k takovým idolům, jako je B. B. King na stejných stěnách, ve stejné sbírce.”
Vilém Čok předal součásti svého koncertního kostýmu – červené tenisky, sako a tričko. „Kecky mě provázely od Pražskýho Výběru do začátku mé sólové kariéry. Vršek koncertního kostýmu tvoří sako s názvy songů z mého prvního sólo cd a speciální triko, aby si na své přišli i ekologové…,“ směje se Vilém. Ke vtipu na tričku Viléma inspirovalo jiné, které viděl během své návštěvy USA. Celý kostým navrhla a k dokonalosti dovedla Lenka Čermáková.
Peter věnoval svou elektrickou kytaru Samic, na kterou hrál při natáčení jedné ze svých nejznámějších písniček „Sám s nohami na stole”. Mimoto s ní odehrál 200 koncertů. „Před lety jsem byl v Hard Rock Cafe Orlando. Také jsem navštívil Hard Rock Cafe Chicago a Grand Canaria a nikdy mě nenapadlo, že budu mít možnost přidat svou část do této sbírky,“ komentoval svůj příspěvek do sbírky Peter na slavnostním otevření Hard Rock Cafe Praha.
Jako poslední se na zeď dostala kožená bunda Davida Kollera, který se na ceremoniál nemohl dostavit, proto se proslovu za něj ujala Daniela Chovancová z Euro RSCG PR: „V této bundě David vystupoval s kapelou LUCIE na turné v roce 1990. Odehráli tehdy asi 150 koncertů včetně vystoupení v televizích a na festivalech. A je to na ní myslím vidět,“ řeka Daniela Chovancová po té, co nechala zavěsil i jeho rám na zeď Hard Rock Cafe v domě U Rotta.
LOVELY RITA! – Kulturní atašé Základním kamenem Hard Rock Café jsou jeho zaměstnanci a jedním z těch nejvytrvalejších je Rita Gilligan. Její keltský šarm a úsměv je ztělesněním rodinné atmosféry, kterou se Hard Rock snaží navodit ve všech svých restauracích. Rita rozhodně ví, o čem je řeč, vždyť v původním londýnském Hard Rock Cafe pracuje od prvního dne – 14. června 1971! Jediná pauza nastala při příchodu její dcery Tary na svět.
28. května 1998 Rita přidala do své unikátní sbírky odznaků čestný řád člena Britské říše MBE (Member of the British Empire), který jí udělila Její výsost královna Elizabeta II. Řád za zásluhy o rozvoj turistiky v Británii Ritě předal ministr kultury Chris Smith na slavnostní recepci za přítomnosti celé rodiny, přátel a kolegů.
Rita, které nikdo neřekne jinak než „Lovely Rita" podle skladby Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band od Beatles, na sebe vzala roli ochránce či „ambasadora“ dobré pověsti firmy Hard Rock v roce 1988. Od té doby jezdí po celém světě po pobočkách Hard Rock a předává své zkušenosti novým zaměstnancům v duchu firemního hesla „Love all, serve all“ (Miluj všechny, služ všem). Za 38 let práce v Hard Rock jich rozhodně nasbírala více než dost.
A jak to vlastně všechno začalo? Příběh zrození sbírky artefaktů Hard Rock International je sám součástí hudební historie. Sbírku vlastně založil Eric Clapton, který si chtěl v londýnském Hard Rock Cafe trvale rezervovat stůl. Proto si nad něj nechal pověsit svou kytaru. Společně s majitelem se tomu zasmáli jako dobrému vtipu. O týden později však přišla další kytara s poznámkou od Peta Townshenda (The Who): „Moje je stejně dobrá jako jeho. S láskou, Pete“
První Hard Rock Cafe v Česku Hard Rock Cafe Praha otevřelo v historickém domě U Rotta 3. dubna 2009. Tři patra budovy o celkové rozloze 1900 metrů čtverečních poskytují dostatečný prostor restauraci pro téměř 400 osob, dva velké bary, pódium pro živá vystoupení a obchod nabízející značkové zboží Hard Rock včetně speciální pražské kolekce.
Nejvýraznějším prvkem výzdoby, kromě ukázek ze světoznámé sbírky hudebních artefaktů visících na stěnách, je pětimetrová křišťálová kytara zavěšená ze skleněné klenby domu. Vystavované hudební suvenýry představují mnoho význačných světových hudebníků jako Rolling Stones, Jimiho Hendrixe, Erika Claptona, Led Zeppelin a další. V prvním patře je navíc instalována kolekce artefaktů současných muzikantů, ve které najdeme například džíny Bono Voxe, klávesy Depeche Mode, péřové boa Gwen Stefani či na zakázku zdobenou kytaru získanou od Oasis. Pražská restaurace je první pobočkou Hard Rock Cafe v České republice.
Hard Rock International – se 125 restauracemi a devíti hotely s kasiny v 51 zemích je Hard Rock jednou z celosvětově nejznámějších značek. Kromě sbírky ho proslavila i značková trička a další výrobky související s hudbou, ale i živá vystoupení hudebních hvězd. Vedle dvou vlajkových seminolských Hard Rock hotelů s kasiny v Tampě a Hollywoodu na Floridě se další Hard Rock hotely/kasina nacházejí v Las Vegas, Biloxi, Orlandu, Chicagu, San Diegu, Pattaye a na Bali. Otevření dalších hotelů a kasin se plánují na Macau a v Penangu; Palm Springs, Atlantě a v Panamě, Dubaji a Abu Dhabi. Hard Rock International patří přes společnost Seminole Hard Rock Entertainment floridskému indiánskému kmeni Seminolů.
Více informací o hotelech a kasinech Hard Rock najdete na www.hardrockhotels.com.
Více informací o společnosti Hard Rock International naleznete na www.hardrock.com.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.