Klub Futurum slaví 10 let s Divokým Billem

  • Klub Futurum slaví 10 let s Divokým Billem Fotogalerie (10)
    • 30.08.2009
    • Tisk

    2. září oslaví oblíbený hudební klub Futurum desáté narozeniny. Gratulantem bude Divokej Bill.

    Sdílejte článek:

Ve středu 2. září oslaví oblíbený hudební klub Futurum desáté narozeniny. Popřát mu přijde ve 21:00 koncertem kapela Divokej Bill.

Vstupenky: v předprodeji Ticketpro a Ticketstream za 275 Kč, na místě 300 Kč.
Podívejme se, jak klub vznikal…
Prehistorie Futura sahá hluboko do totality. Popudem pro vznik samostatného klubu byla řada různých koncertů, jmenujme úspěšný Rock'n'roll Music Is Here To Stay s hvězdnou sestavou: Miki Volek, Pavel Bobek, Pavel Sedláček, Pete Kaplan, František Kopal, Mirek Berka, Jiří Laurent, Jiří Dospěl a Antonín Pacák v březnu 1966 v Radiopaláci. Zřizovatelem Music f klubu (předchůdce Futura) byl tenkrát OV ČSM (pozn. red. Obvodní výbor Československého svazu mládeže), klub sídlil v Domě kultury na Smíchově a členové dostali za 30 Kčs (korun československých) legitimace opravňující ke vstupu na akce. Byly to například Fish feast (březen 1968) s Primitives Group, podobný Bird feast (leden 1969), 1. Beat Salon (duben 1969), kde debudovali Plastic People of the Universe a získali cenu časopisu Mladý svět, nebo 2. Beat Salon (březen 1970), na kterém zvítězili Ages B.C.
Jak šel čas, z „efka“ se stalo Futurum. Před rekonstrukcí v 90. letech koncerty začínaly v devět večer, přednost měly české kapely. Ve středu hráli amatéři, ve čtvrtek to byl rock'n'roll, blues a jižanský rock a v sobotu první liga. Jinak tu byly diskotéky, resp. rockotéky pro až 500 lidí.
Rekonstrukce byla zahájena v roce 1998. Novému výtvarnému pojetí klubu sluší zaoblené tvary a vévodí mu třicetimetrový barový pult podél celého sálu. Stejně jako třeba v Lucerna Music Baru je tady možné sledovat pódium i ze stran a jsou tu i zákoutí klidu. Futurum má kapacitu minimálně 300 lidí a přiměřené vstupné.
A co se v klubu v současnosti hraje?
Od slavnostního otevření 9. 9. 1999 jsou to hlavně páteční a sobotní párty s hudbou 80. a 90. let (80's & 90's party s podtitulem TV Show und Video a známí DJs Jirka Neumann, Jirka Březina, Tomáš Uher a Vladimír Srb), koncerty rockových kapel nebo festivaly (World Music Festival – Ethnofest).

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.