Koncert Radiohead – praktické informace pořadatele | ABradio.cz

Koncert Radiohead – praktické informace pořadatele

 • Koncert Radiohead – praktické informace pořadatele
  • 22.08.2009
  • Tisk

  Ke koncertu anglických Radiohead v neděli 23. 8. od 18:00 na Výstavišti přišly praktické informace.

  Sdílejte článek:

Ke koncertu anglických Radiohead v neděli 23. 8. od 18:00 na Výstavišti Incheba Expo v Holešovicích posílá pořadatel následující informace:

Vůbec první tuzemský koncert britské kapely Radiohead slibuje velkou podívanou – obrovský světelný park včetně speciálních LED tyčí na pódiu, stroboskopy, po stranách dvě velké LED obrazovky 5×7 metrů s vysokým rozlišením, aparatura o výkonu podobném jako u koncertu Madonny, využití dozvučovacích věží a hlavně blízká vzdálenost k pódiu i pro nejlevnější kategorii. Vždyť od pódia na začátek nejlevnější třetí zóny bude maximálně 60 metrů, což odpovídá délce hokejového hřiště.
Podoba pražského koncertu zůstává tajemstvím, je ale možné pouze usuzovat z jiných letošních vystoupení (například v Jižní Americe): téměř dvouhodinový koncert, kde nechybí tak proslulé skladby jako Paranoid Android, Creep, 2+2=5, Karma Police, Kid A nebo Airbag.
Areál na pražském holešovickém výstavišti se otevře v 16 hodin, v 18 hodin vystoupí předkapela – berlínský elektronický projekt Moderat. Hlavní hvězdy přijdou na řadu ve 20 hodin.
Vstupenky: na místě bude k zakoupení dostatek vstupenek do zóny 2 (1.410 Kč) a 3 (1.090 Kč). Pokladna na místě bude otevřena od 15 hodin. Do té doby jsou vstupenky k dostání v síti Ticketpro. Předprodej na koncert probíhá celkově v sedmi zemích Evropy.
Zajímavost: ruské kolo v areálu Výstaviště bude přístupné (za poplatek) pouze návštěvníkům koncertu. Areál Výstaviště a pouťové atrakce budou zhasnuté, fontána nebude provozu.
Přístup do areálu: vstup pouze branou u tzv. Bruselské cesty, přístup k němu bude od zastávky tramvaje Výstaviště po chodníku parkem Stromovka zvenku podél plotu Výstaviště okolo planetária. Přístup nebude vnitřkem areálu výstaviště, tj. hlavním vchodem do jeho areálu.
K dispozici bude úschovna zavazadel. Pro tělesně postižené budou v každé zóně k dispozici vyvýšené plošiny.
Zákazy: na místě bude platit zákaz vnášení deštníků, videokamer, fotoaparátů, nahrávacích zařízení, drog, zbraní, nápojů, lahví a zákaz vstupu s nadměrnými zavazadly, psy či jinými zvířaty.
Doporučení: nejezděte na koncert autem, přijeďte na kole (hlídané parkoviště za poplatek 50 Kč pd 15:00, cyklojízda na koncert startuje v 16:15 u Sovových mlýnů), MHD nebo přijďte pěšky.
Produkční zajímavosti:

 • areál Výstaviště a pouťové atrakce budou zhasnuté, fontána nebude provozu
 • stavba začala ve středu 19. srpna ve 12 hodin
 • stavbu zajišťuje 120 bedňáků, tým pro chod koncertu tvoří asi 700 lidí
 • vybavení přivezlo celkem 26 kamiónů (6 z toho z Německa)
 • pódium je vyšší než např. u koncertu Depeche Mode – 40 m šířka, 20 m hloubka, 20 m výška / podlaha bude cca 2m nad zemí
 • na stavbu byl použit 50 tunový jeřáb
 • kapela kromě šaten má připravenu i tichou místnost určenou pro cvičení jógy a klidné soustředění.

Více informací na www.charm-music.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.