Festival Řev Řevnice zakončí letní festivalovou sezónu

  • Festival Řev Řevnice zakončí letní festivalovou sezónu
    • 24.08.2009
    • Tisk

    Festival Řev Řevnice proběhne v Lesním divadle v Řevnicích v sobotu 29. srpna od 13:30 hodin.

    Sdílejte článek:

Jednodenní hudební festival Řev Řevnice proběhne v Lesním divadle v Řevnicích v sobotu 29. srpna od 13:30 hodin.

Lehká melancholie každoročně obestírá jednodenní festival Řev Řevnice, který připomíná neúprosně končící léto i dlouhý půst do dalšího open-air festivalu.
V sobotu 29. srpna se v prostředí „bio“ Lesního divadla v Řevnicích představí reprezentativní sestava stálic české hudební scény. „Ačkoli název festivalu vzbuzuje možná jiné asociace, skutečného řevu se nikdo obávat nemusí. Tento festival je především o kvalitní hudbě a pohodové atmosféře a nabízí jednu z posledních možností letní relaxace,“ láká jeden z organizátorů, Michal Thomes.
Mezi nejznámější jména, která letos ozdobí svou přítomností areál Lesního divadla, patří bezesporu punková legenda Plexis (17:00 – 17:45). Pánové si už letos ke „stříbrnému“ pětadvacetiletému výročí společného působení nadělili CD Best Of, které navíc doplňují pilným koncertováním na českých festivalech. Další z klasiků, skupina Wohnout (20:35 – 21:20) v čele s nestárnoucími bratry Homolovými, představí v Řevnicích kromě osvědčených hitovek i novinky ze svého posledního alba Karton veverek. Tím jen potvrdila, že ani po letech neztratili „Wohnouti“ nic ze svého nadhledu a svérázného smyslu pro humor.
Energii, dobrou náladu a chuť do hraní plnými hrstmi neúnavně rozhazuje početná parta muzikantů z Divokýho Billa (21:50 – 22:35). Billové koncertují, natáčejí klipy a v neposlední řadě připravují nové CD, které vyjde první listopadový den. Už v květnu vydali své poslední album také táborští Sunshine (19:20 – 20:05). Jejich MGKK Telepathy se posouvá na hranice nu rave a rocku a stvrzuje zaslouženou pověst kapely. Novou desku s názvem Addiction vypustili na sklonku loňského roku i pražští Southpaw (15:50 – 16:35). O tom, jak moc je jejich hudba návyková, se budou moci přesvědčit i návštěvníci Řevu Řevnice.
Elektronickou scénu bude reprezentovat skupina Skyline (23:05 – 23:50), která se kromě pověsti skvělé koncertní kapely může pochlubit také pěknou řádkou ocenění od Dance Award, vítězství v cenách Óčka nebo Akropolis Live Music Awards. Naopak tvrdší linii budou hájit Status praesents (14:40 – 15:25), jejichž ryzí metal-core naplní název festivalu – Řev Řevnice…
Už potřetí zamíří do Lesního divadla energický trojlístek z Ústí nad Orlicí Mother’s Angels (18:10 – 18:55). Jejich agresivní popík slibuje příjemné hudební zážitky. Hentai Corporation (13:30 – 14:15) je mladá kapela z Prahy drnkající na buřičskou strunu v duších posluchačů.
Vstupné je 295 Kč (+ poplatek předprodeje v síti Ticketstream) a 350 na místě. Návštěvníci, kteří budou mít na ruce pásek (fialový, černý nebo modrý) z Rock for People, na místě zaplatí stejnou cenu jako v předprodeji – tedy 295 korun namísto 350 Kč. Party nad pět lidí dostanou pro každého člena lístek na jedno pivo zdarma.
Informace o festivalu a podrobný program jsou k dispozici na www.revrevnice.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.