Předkapela Fait No More | ABradio.cz

Předkapela Fait No More

  • Předkapela Fait No More
    • 14.08.2009
    • Tisk

    Fait No More předskočí v pondělí 17. srpna v Tesla Areně kapela Firewater.

    Sdílejte článek:

Návštěvníky koncertu Faith No More v pondělí 17. srpna od 19:30 v pražské Tesla Areně naladí na vystoupení hlavní hvězdy americká kapela Firewater.

„Podařilo se nám na poslední chvíli domluvit tuto formaci, kterou mám osobně velmi rád a která patří k tomu nejzajímavějšímu z newyorské klubové scény,“ říká Borek Jiřík, promotér koncertu.
Firewater pocházejí podobně jako Gogol Bordello či Balkan Beat Box z tamějšího hudebního „tavícího kotle“ a jako jedni z prvních začali spojovat východní romskou hudbu, klezmer, ruský folklor nebo bhangru a bollywood s waitsovským šansonem, kabaretními písněmi a divokým rockem. Jsou proslulí vynikajícími koncerty plnými emocí a energie.
Celé kapele velí Tod A, bývalý člen Cop Shoot Cop, a hudební společnost mu na pódiu aktuálně dělají Jazz Singh (India / UK) – dholista, člen Dhol Foundation, kytarista Uri Kinrot (Izrael) z kapel Balkan Beat Box a Boom Pam, bubeník Yoni Halevy (US / Izrael) – člen The Apples, Nimrod Talmon (Izrael) – trombonista z Hoodska a baskytarista Adam Scheflan (Izrael).
Více informací o skupině: http://www.myspace.com/realfirewater
Ukázky:
Three Legged Dog:


Woke Up Down:

Faith No More přijedou do Prahy ve svém nejslavnějším složení – Mike Bordin (bubny), Roddy Bottum (klávesy, zpěv), Billy Gould (baskytara, zpěv), Jon Hudson (kytara, zpěv) a Mike Patton (zpěv) – v rámci „Reunion“ turné, kterým se tato legenda vrací po jedenácti letech na světovou scénu. Jejich hudba kombinuje heavy metal, funk, hip hop, rock, soul i jazz, kapelou se inspirovala řada dalších slavných formací. Byli obdivováni kritiky pro svůj novátorský přístup i milióny fanoušků po celém světě. Faith No More se rozpadli po sedmnácti letech existence na jaře 1998.
Svůj zatím poslední tuzemský koncert Faith No More odehráli v roce 1997 na festivalu v Trutnově.
Více o skupině: www.fnm.com, www.myspace.com/faithnomore
Ukázky: Epic:

Ashes to Ashes:

Na koncert zbývají poslední vstupenky v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.