Groove Armada do Prahy vážně přijede potěšit fanoušky

  • Groove Armada do Prahy vážně přijede potěšit fanoušky Fotogalerie (20)
    • 17.08.2009
    • Tisk

    Britská taneční kapela Groove Armada se chystá v kompletní koncertní sestavě do pražského klubu SaSaZu.

    Sdílejte článek:

Britská taneční kapela Groove Armada se chystá v kompletní koncertní sestavě do pražského klubu SaSaZu. Vystoupení se uskuteční 3. září od 21:00 v SaSaZu.

Pokud stále truchlíte nad zrušeným termínem koncertu Groove Armady, tak po přečtení těchto řádků už rozhodně nemusíte. Pánové Andy Cato a Tom Findlay jenom potřebovali dost času na dokončení nového alba a přípravu na festival LoveBox Weekender v Londýně.
Dva nadaní muzikanti Andy Cato a Tom Findlay před více než dvanácti lety začali psát významné řádky dějin elektronické hudby. Hned jejich první houpavý singl At The River z roku 1997 předčil veškerá očekávání a byl jedním ze zásadních článků hudební mozaiky, ze kterých poskládali debutové album Northern Star.
V roce 1999 vydali další průlomové album – Vertigo, které definovalo jejich hudební styl: atmosférická taneční hudba, provázená funkovými kytarovými rify, hutnou basovou linkou s melodickými klávesami. V songu Chicago z téhož alba zase najdeme acid jazzové prvky, samply, hip-hopové základy a stopy soulu.
Za rychle vzrůstající popularitu vděčí GA zejména hitům If Everybody Looked The Same a I See You Baby, které jsou zároveň i dvěma výjimkami potvrzujícími pravidlo. Právě z těch to skladeb čiší houseová a techno energie, ale i disco a funk.
O dva roky později vyšlo s album Goodbye Country (2001), které udalo tempo taneční scéně. Vlajkovými skladbami jsou nakažlivá taneční hitovka Superstylin' a k rozjímání stvořená Little By Little. Další singl, který se vyhoupl na přední místa hitparád je bez pochyby My Friend.
Kdo si při poslechu čtyř studiových alb pohrával s myšlenkou, že vznik této hudby je podmíněn jistou genialitou, ten není daleko od pravdy. Ale že se dá již dokonalé udělat lepším, o tom přesvědčíte málokoho. Groove Armada se o to snaží už od prvního koncertu, a nutno dodat, že nadmíru úspěšně. Právě koncertní pódium je místo, kam Groove Armada patří. Jejich živá vystoupení patří k zážitkům, pro které stojí si podruhé vycestovat i za hranice. Není to však jen o devítičlenné sestavě hudebníků, vokalistů a vokalistek, ale důraz je kladen i na světelnou a vizuální show. K jejich nezapomenutelným koncertům se dají zařadit tři vyprodaná vystoupení v londýnské Brixton Academy a silvestrovský koncert v Sydney pro 20 000 lidí. Zároveň stále patří mezi headlinery největších hudebních festivalů (Glastonbury, Fuji Rock…).
Vstupenky: v předprodeji Ticketpro za 990 Kč, VIP za 1500 Kč.
Více o skupině: www.groovearmada.com
www.myspace.com/groovearmada
-iY&hl=cs&fs=1&" /> -iY&hl=cs&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344" />

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.