Popová princezna Lily Allen | ABradio.cz

Popová princezna Lily Allen

  • Popová princezna Lily Allen Fotogalerie (20)
    • 14.08.2009
    • Tisk

    Koncem října navštíví Prahu v rámci svého evropského tour usměvavá popová princezna Lily Allen.

    Sdílejte článek:

Koncert popové princezny Lily Allen, který je součástí jejího evropského tour, se uskuteční 30. října od 21:00 v klubu SaSaZu.

Nová popová star, módní návrhářka a ikona současného vkusu, politická aktivistka, oblíbená kořist paparazziů, exhibicionistka, vládkyně MySpace, upovídaná bloggerka, popová princezna. Plná protikladů, ale na podiu nepřekonatelná – Lily Allen, zpěvačka a textařka, která ve svých čtyřiadvaceti letech uhranula nejen ostrovní popovou scénu.
Určitě by se k přívlastkům dalo přidat i usměvavá, protože to byl právě singl Smile, kterým o sobě dala hlasitě vědět a který se pohodlně usadil na první příčce UK Single Chart 2006.
Tentýž rok vydala své debutové album Alright, Still s hity jako LDN a Littlest Things, které se drželo v UK Album Chart neuvěřitelných 69 týdnů. Nominace v kategoriích nejlepší britské album v rámci BRIT Awards a nejlepší nový umělec/umělkyně v rámci cen MTV byly jen potvrzením toho, že když si v roce 2005 založila profil na MySpace a začala lidem k poslechu nabízet své demo LDN, myslí to s hudební kariérou opravdu vážně. Tento rok vydala nové album s názvem It's Not Me It's You, ze kterého už do hitparád vystartovaly singly Not Fair, The Fear a Fuck You. V návaznosti na to se Lily Allen chystá na evropské tour, jehož součástí bude i její první vystoupení v ČR.
Lily Rose Beatrice Allen se narodila v roce 1985 v Hammersmith (západní Londýn) jako dcera filmové producentky Alison Owen a herce Keith Allena. Jako studentka nebyla zrovna vzorná, ale začala také psát první hudební texty. Své demo nahrávky posílala na vlastní MySpace profil a získávala fanoušky. V roce 2006 ji internetová popularita pomohla do magazínu The Observer a Radia One. První album Alright, Still zájem médií hodně posílilo. Se singly Smile a LDN přišly další body v hitparádách. A teď je Lily Allen úplně všude. Za rok 2008 se stala pátou nejnavštěvovanější hudební umělkyní na MySpace, těsně za Amy Winehouse a skupinou Coldplay. Se svojí návštěvností profilu čítající 32,3 milionu přístupů však bez obav nechává daleko za sebou i takovou Madonnu (21,9 mil.). Možná se tak jednou stane i v prodejnos­ti desek.
Vstupenky: v předprodeji Ticketpro za 1100 Kč (vstupné se bude zvyšovat), VIP za 1900 Kč.
Videoklipy:
&hl=cs&fs=1&" /> &hl=cs&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="295" />
Odkazy: www.myspace.com/lilymusic
www.facebook.com/lilyallen
www.last.fm/…c/Lily+Allen
Web: http://www.lilyallenmusic.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.