McFerrin: Tenkrát poprvé a hned nadvakrát

  • McFerrin: Tenkrát poprvé a hned nadvakrát
    • 04.05.2008
    • Tisk

    Americký legendární zpěvák, skladatel a dirigent Bobby McFerrin přijede poprvé do České republiky. Držitel deseti prestižních ocenění Grammy si navíc v pražském Kongresovém centru střihne premiérový dvoják, a to 15. a 16. května. Tak Don´t Worry… a přijďte.

    Sdílejte článek:

Zámořský velvyslanec jazzové a klasické hudby Bobby McFerrin se rozhodl české fanoušky obšťastnit hned dvakrát. Po rychlém „výprodeji“ prvního koncertu, který bude zároveň i zahájením kulturního projektu Strings of O2, tak přidal ještě jeden.

První večer sedmapadesátiletého muzikanta doprovodí statný hudební trojblok ve složení: Dan Bárta, Clarinet Factory a chlapecký sbor Boni Pueri. Druhý koncert se díky účasti ženské dvojky Tara Fuki a zpěvačky Ridiny Ahmedové promění v malou dámskou jízdu.

Bobby McFerrin je proslulý vystoupeními, při nichž dokáže sám či s pomocí publika vytvořit monumentální vokální improvizace. Charismatický multižánrový hudebník okouzluje diváky po celém světě především svou odzbrojující přirozeností. O tom, že MÁ talent, by mohl poreferovat i „zaskakující“ Kuzma Kuzmič. McFerrin sbírá spěchy nejen jako jazzový hudebník a čtyř-oktávový vokalista, ale také skladatel a dirigent velkých symfonických orchestrů.

Proslavil se především jako autor nesmrtelného úsměv rozdávajícího hitu Don´t Worry, Be Happy!Právě ten McFerrinovipřed rovnými deseti lety vynesl prestižní ocenění Grammy v kategorii Nejlepší píseň roku. Původně klavírista se pro svůj stylově vyhraněný zpěv rozhodl až v sedmadvaceti letech. Od té doby si na konto připsal více jak dvacet milionů celosvětově prodaných alb.

Vstupenky na druhé vystoupení jazzového mága (pátek, 16. května) jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro. Jejich ceny se pohybují v rozmezí od 1 400 do 3 700 korun.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.