Gogol Bordello se vracejí

  • Gogol Bordello se vracejí Fotogalerie (4)
    • 16.08.2009
    • Tisk

    V prosinci se do Prahy vrátí americká kapela Gogol Bordello se svým gypsy punkem na samostatný koncert.

    Sdílejte článek:

Americká kapela Gogol Bordello se po vystoupení na festivalu Rock for People vrátí letos v prosinci na samostatný koncert do České republiky.

Tato devítičlenná formace, jejíž styl je označován jako gypsy punk, zahraje 11. prosince od 20:00 v Incheba Areně (Malá sportovní hala) v Praze.
Gogol Bordello se proslavili po celém světě divokými koncerty, které míchají cikánskou a východoevropskou hudbu, ska, rock'n'roll a vše rebelské od flamenka až po perestrojkový punk.
V centru pozornosti jednoznačně stojí, skáče a svíjí se charismatický zpěvák a kytarista Eugene Hutz, potomek ukrajinských Romů, který prošel z Kyjeva přes utečenecké tábory v západní Evropě až do multikulturního New Yorku. Za dobu existence kapely se z něj stala globální celebrita, která dává stovky rozhovorů, vystupoval s Madonnou na koncertu Life Earth, hrál v jejím režijním debutu Filth and Wisdom či po boku „Froda“ Elijaha Wooda a ve svých výrocích si nebere žádné servítky.
Na pódiu mu zdatně sekundují další muzikanti z Ruska, Izraele, USA, Ghany, Ekvadoru a dvě tanečnice. O síle a energii jejich koncertů svědčí i to, že letos na festivalu v dánském Roskilde získali Gogol Bordello jako jediná kapela plný počet hvězdiček v hodnocení všech vystupujících.
Gogol Bordello vznikli v roce 1999 v New Yorku při setkání několika přistěhovalců z Ruska, Ukrajiny a Izraele. Jméno kapely se vztahuje k ukrajinskému spisovateli 19. století Nikolaji V. Gogolovi a k tomu, co se nazývá bordelem – centrem rozkoší a pouliční vulgárnosti. Gogol byl oblíbeným spisovatelem všech členů kapely – „groteskní, melancholický, vizionářský” spisovatel, který je otevřen podobně jako kapela různým výkladům. Gogol Bordello si svými koncerty a deskami rychle získali přízeň veřejnosti i světových médií – od New York Times, přes Rolling Stone, The Wall Street Journal, až po The New Yorker a Billboard. Hráli po celém světě. Eugene Hutz tvrdí: „Romové mají divošský způsob vytváření muziky. Pocházejí z kultury, kde hudba je jediným způsobem k přežití. Podobně jako reggae jejich hudba vznikla mezi chudými lidmi, kteří nemají nic jiného než ji. Můžete proto cítit v každé notě rebelskou duši.”
Vstupenky na tuto předvánoční gypsy punkovou veselici jsou v prodeji od 6. srpna v sítích Ticketpro a Ticketstream za 525 Kč včetně poplatku.
Ochutnávka:
Wonderlust King –


American Wedding –

Madonna: La Isla Bonita Live Earth 2007 ft. Gogol Bordello – 

Více informací o skupině: http://www.gogolbordello.com/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.