Aleš Brichta 50

  • Aleš Brichta 50 Fotogalerie (16)
    • 05.08.2009
    • Tisk

    V neděli 9. srpna oslaví v Tesla Areně rocker tělem i duší Aleš Brichta své 50. narozeniny.

    Sdílejte článek:

Tuto neděli, 9. srpna od 20 hodin, oslaví v Tesla Areně rocker tělem i duší Aleš Brichta své 50. narozeniny. Připojme se ke gratulantům.
Popřejí a zahrají mu ABBand, Karel Gott, Zemětřesení, Hattrick, Petr Janda, Kamil Střihavka a další..
A v souvislosti s kulatinami se hodí malé ohlédnutí…
Aleš Brichta je pražský rockový zpěvák, zakládající člen a leader legendární české heavy metalové skupiny Arakain.
V hudbě ho nejdříve táhla americká country, později rock. V roce 1982 se narodil Arakain a on byl zakládajícím členem a vůdčí osobností, kapelníkem a manažerem. Zpíval, hrál na kytaru a měl na svědomí veškerý repertoár skupiny. Aleš Brichta byl v osmdesátých letech vzorem pro celou generaci. K popularitě pomohl například Lucii Bílé, pořádal metalové koncerty. Všechno vyvrcholilo vydáním alba Thrash The Trash krátce po revoluci.
Vedle Arakainu, který každý rok vydával novou deskou, se objevil na řadě jiných nahrávek jako host, textoval kupříkladu pro Olympic, Burmu Jones, Viléma Čoka, Škwor, Věru Špinarovou a mnoho dalších kolegů. V roce 1992 se stal nejoblíbenějším zpěvákem v republice v anketě Černá vrána, na jejímž základě další rok vznikl úspěšný projekt Zemětřesení (odkaz Jiřího Schelingera). Další projekt, Hattrick, se zaměřil na fotbal (hit Nechte vlajky vlát se stal oficiální hymnou naší reprezentace na MS v Německu 2006). Aleš Brichta zabrousil i na muzikálová prkna, resp. k rockové opeře (Jesus Christ Superstar).
V roce 1994 se paralelně vydal na sólovou dráhu. S kytaristou Mirkem Machem vydali pět řadových alb a absolvovali tři turné.
Po rovných dvaceti letech, tedy v roce 2002, Aleš Brichta Arakain opustil. Kromě sólové kariéry se zasloužil o vydávání rockového čtrnáctideníku Rockshock. Měl i víc času na svůj oblíbený fotbálek, zabrousil do branže spisovatelské. Obnovil projekt Hattrick (hit Červená, modrá, bílá). Dalším z projektů jsou Legendy 2 (rockové a metalové duety světových skupin a interpretů s Pavlou Kapitánovou).
V roce 2006 přišla zásadní změna – vznikla skupina Aleš Brichta Band a hned zabodovala dvojdiskem Divadlo snů. O rok později přišlo album Nech si to projít hlavou. A určitě není poslední, Aleš si to jistě nechá projít hlavou…
Přejeme všechno nejlepší!
Vstupenky od 290 do 390 Kč v předprodeji Ticketportal.
Více informací a diskografie: http://www.brichta.cz/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.