„Vykvašená“ Touha míří na jeviště!

  • „Vykvašená“ Touha míří na jeviště! Fotogalerie (14)
    • 13.04.2008
    • Tisk

    První český film ze zákulisí muzikálu alias Kvaska přichází v nové podobě. Úspěšný příběh nyní „přikvasí“ své tvůrce a účinkující k divadelním prknům a dá vzniknout novému muzikálu s názvem Touha.

    Sdílejte článek:

**
**

Kvaskabyla na filmová plátna premiérově uvedena 22. února 2007. Vedle diváckého úspěchu (v kinech ji zhlédlo na sto padesát tisíc lidí) si vysloužila i mnohá ocenění (3. místo v anketě ANNO 2007). Velký ohlas zaznamenala především hudba, která snímek doprovázela. Pilotní singl Touha se stal nejhranější písní roku na českých rádiích a Daniel Landa si díky vydařenému soundtracku vysloužil nálepku nejprodávanějšího českého zpěváka loňského roku. Proto není pokračování úspěšného projektu žádným překvapením.
Stejně jako filmová podoba, bude i ta divadelní napěchovaná hvězdnými jmény. Z původního osazenstva se představí například Jiří Kornnebo Lucie Vondráčková. Režisérka Mirjam Landa k hereckému výběru podotýká: „Nedržíme se záměrně obsazení filmu. Stáli jsme o Lucku s Jirkou, protože jsou přesně tím, co hrají i v našem příběhu – muzikálovými hvězdami, za něž jsou považováni zcela právem. Jsou tu prostě nejlepší a já jsem moc ráda, že do toho s námi jdou.“ O kompletním obsazení inscenace se rozhodne po rozsáhlých konkurzech, kterév Divadle Kalichproběhnou 28. dubna a 1. května**.

**


Doslova za oponou se do práce na působivé podívané zapojí i choreograf****Pa­vel Strouhal,scéno­graf****David Bazika,kostýmová výtvarnice ****Marie Marková****nebo výtvarník světel****Pavel Doutnavský**.


**

** **

*„Vytoužené“ vyjádření tvůrčího týmu****


Ředitel divadla ****Michal Kocourek****k vzn­iku nového muzikálu dodává:****„Dlouho jsme přemýšleli o jeho titulu a po rozsáhlých diskusích jsme došli k závěru, že se bude jmenovat Touha – protože právě o ní dílo je. Pojednává o mnohých touhách, a proto nám to připadalo jako nejlepší možnost.“

Muzikálový přeborník ****Jiří Korn****přijal novou roli bez váhání: „Když Mirjam přišla s tím, že by chtěla udělat muzikál na divadle, a navíc s choreografií Pavla Strouhala, splnila tím vlastně moji touhu – pracovat s lidmi, kteří něco chtějí a své profesi rozumějí. Doufám, že se ještě spoustu věcí naučím a moc se na to těším.“**

**

Hlavní hrdinka Karin alias ****Lucie Vondráčková****k spo­lupráci s tvůrčím týmem dodává: „Pro mě je práce s Mirjam a Danem vždycky dobrodružná a hodně mě baví. Navíc se mi líbí, že dostávám odpovědi na své otázky. Dan i Mirjam vždycky píšou všechno tak, že vědí, proč to píšou… A vědí, proč postava říká zrovna tohle. To je pro mě důležité.“**

**

Ke své herecké možnosti se vyjádřil i ****Daniel Landa:Myslím si, že si v tom nezahraju. Mám hodně práce a neumím tancovat. Rád bych se to naučil, ale zase by mě to stálo spoustu času a ten radši věnuju něčemu smysluplnému… Tedy smysluplného vůči mé osobě. Ale moc se těším na hudbu, která se ještě bude dopisovat. Myslím si, že se rodí něco velmi zajímavého a jsem zvědav, jak se Mirjam popasuje se svou osobní výzvou připravit vlastní taneční muzikál, který bude moct obstát jak na české tak na mezinárodní scéně. Myslím, že je to velmi dobrý úkol a moc se těším.“**

**

Muzikál ****Touha****bude premiérově uveden letos na podzim, konkrétně 15. září. Vstupenky na první tři měsíce představení jsou už v prodeji v obvyklých předprodejích a na webových stránkách****Di­vadla Kalich** (www.divadlokalich.cz).  

**

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.