Green Frog Feet a Rybičky 48

  • Green Frog Feet a Rybičky 48 Fotogalerie (1)
    • 03.08.2009
    • Tisk

    Green Frog Feet v září vydají desku On Top of the Bottom a vyrazí s Rybičkami 48 na turné po Evropě.

    Sdílejte článek:

Green Frog Feet v září vydají desku On Top of the Bottom a vyrazí s Rybičkami 48 na turné po Evropě. Na stejný den ohlásila nové album skupina Rybičky 48.

Německá pop-punková kapela Green Frog Feet vydá pro Českou republiku 9. září svou novou desku On Top of the Bottom. Datum bylo zvoleno na stejný den, kdy vydávají svou třetí oficiální desku i jejich čeští koncertní partneři Rybičky 48, s nimiž německá formace chystá koncertní turné po Evropě.
Green Frog Feet letos slaví 10 let od svého založení. „*Zorganizovali jsme v květnu veliký koncert v bavorském Regensburgu. Dali jsme nejlepší písničky z našich posledních čtyř nahrávek a pozvali jsme kámoše z Rybiček 48, aby hráli na naší show. Byla to obrovská párty se spoustou lidí,“* odpověděl zpěvák Tom na otázku, jak jeho kapela slaví jubileum.
Od uvedení desky 9. září i na český trh vyrazí česká i německá parta na velké turné, které potrvá až do konce roku. Na koncerty se Rybičky 48 s Green Frog Feet chystají nejen po České republice, Německu a Slovensku, ale zavítají také do Polska, Dánska, Rakouska nebo Švýcarska.
„Už jsme s nimi hráli několik koncertů. Jejich styl je docela podobný tomu našemu a hlavně jsou to výborní kluci, to je důvod, proč to klape víc než dobře a proč je máme rádi,“ vysvětluje důvod spolupráce s Rybičkami 48 zpěvák Green Frog Feet.
Autorem všech písniček i některých melodií je Tom, který přiznává, že svými nápady na nové desce přicházeli všichni členové skupiny. Nejlépe se zpěvákovi skládá, když má špatnou náladu, texty pak vypovídají nejčastěji příběhy ze života.
Všechny skladby Green Frog Feet jsou psány v angličtině. „To, co nás ovlivňuje, pochází od kalifornských pop-punkových skupin z devadesátých let. Tento styl hudby založili tam, ne v Německu! Pro nás je tím pádem opravdovější hrát naše písničky v angličtině. Určitě tím získáme i víc fanoušků z celého světa. Navíc, abych byl upřímný, němčinu fakt rád nemám,“ vysvětlil Tom.
Nové písničky z alba On Top of the Bottom budou moci čeští fanoušci zaslechnout na koncertech od soboty 1. srpna, kdy poprvé představí například svůj nový singl It's Okay na Sázavafestu v Kácově. Videoklip je ke shlédnutí v Česku zatím jen na 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.