Shantel & Bucovina Club Orkestar

  • Shantel & Bucovina Club Orkestar
    • 01.08.2009
    • Tisk

    7. října se v Paláci Akropolis uskuteční Balkánská party s Shantelem a Bucovina Club Orkestarem.

    Sdílejte článek:

7. října se v Paláci Akropolis uskuteční Balkánská party s s německým hudebníkem Shantelem a Bucovina Club Orkestarem.
Mixem elektroniky a balkánské hudby roztančí pražský Palác Akropolis německý hudebník Shantel s osmičlennou kapelou Bucovina Club Orkestar.
Naživo uvede v klubovém prostředí koncertní party, se kterou slavil úspěch na loňských Colours of Ostrava: balkánské melodie a nástroje podložené elektronickými rytmy. V Praze Shantel představí kromě písní z desek Bucovina a Disko Partizani nové album nazvané Planet Paprika, které vychází letos v srpnu. Shantel, držitel prestižní ceny BBC Radio 3 Awards for World Music, proslul především jako jeden z prvních DJ, který zremixoval písně rumunských, srbských nebo makedonských kapel – například Taraf de Haidouks, Mahala Rai Banda nebo Boban Marković Orkestar. Remixy vydal na kompilacích Bucovina Club Vol. 1 a 2, z nichž druhá byla v mnoha výročních anketách world music zařazena mezi deset nejvýznamnějších nahrávek roku 2005.
Jeho taneční party ve frankfurtském divadle Schauspiele nazvané Bucovina Club si rychle získaly proslulost po celém Německu, vnesly do unaveného klubového prostředí nový – energický a živelný – impuls. Shantel svým přístupem inspiroval řadu dalších kapel a DJs – například Balkan Beat Box či BalkanBeats Berlin. Napsal také původní hudbu k filmu „Na druhé straně“ režiséra Fatiha Akina.
Nápad propojit staletou balkánskou tradici s taneční scénou dostal DJ Shantel (alias Stefan Hantel) v, rodiště své matky. Své noční show nazval Bucovina Club a projel s ním Evropu. Nejenže romské hudbě z Balkánu pomohl vstoupit do 21. století, ale navíc jí pomohl najít další uplatnění na globální scéně.
Anglický novinář Charlie Gillett jejich debutové album přirovnal k postmodernímu diskotéce – „jakoby se Abba vydala na Balkán“. „Globalizace je neúprosná, ničí jednu vzácnější tradici za druhou. Hudbu ovládají afro-latin-anglosaské elementy a Východ je pořád na druhé koleji. Do jisté míry si uvědomuji, že elektronika není to nejideálnější řešení, přesto je to jeden ze způsobů jak tradiční hudbu uchovat dalším generacím“, řekl Shantel.
Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 450 Kč, v pokladně Paláce Akropolis za 410 Kč.
Více informací: www.bucovina.de, http://www.myspace.com/…cluborkestar
Ukázky:
Shantel – Disko Boy:


Shantel – Disko Partizani:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.