Severní vítr přinese adrenalin

  • Severní vítr přinese adrenalin Fotogalerie (9)
    • 29.07.2009
    • Tisk

    Open air adrenalinový hudební festival Severní vítr přinese 1. srpna do Litoměřic tvrdší hudební žánry a extrémní muziku.

    Sdílejte článek:

Open air adrenalinový hudební festival Severní vítr přinese v sobotu 1. srpna do Litoměřic tvrdší hudební žánry a extrémní muziku.

Již podeváté se městem prožene akce Severní vítr a přinese především metal, death metal, metalcore, grindcore, HC, punk, ska a reggae. Na dvou scénách se letos vystřídají formace, které stojí na současné evropské špičce – velkým lákadlem jsou němečtí Caliban, kteří jsou přes svůj nízký věk považováni za ostřílené harcovníky svého žánru.
Organizátoři festivalu velmi rádi oznámili, že pozici speciálního hosta letošního ročníku zaujmou britští metaloví Architects. Holandští Textures, kteří jsou v současné době považováni za jeden z největších evropských talentů, budou další ozdobou festivalu. Dánové Hatesphere kombinují trash, death metal a metalcore a jejich silnou stránkou jsou právě živá vystoupení. Fear My Thoughts z Německa charakterizuje nasazení, chytlavost a vše, co moderní metal nesmí postrádat. War From a Harlots Mouth se stávají miláčky nejen německé scény. Britové Burning Skies s lehkostí sobě vlastní diktují svůj přímočarý death/metal/grin­d/core. Mathcoreoví Time Has Come z Německa přivezou matematicky přesné bicí, zdánlivě zmatenou kompozici skladeb opepřenou frenetickým řevem. Nepříliš známá francouzská formace Where Wagles Dare přijede české publikum přesvědčit o tom, že jim kritika oprávněně přisuzuje věhlasnou budoucnost. Němečtí metalcore/neo­trashisti Silent Decay si za posledních pár let v Čechách získali spoustu fanoušků. „Tvrdší“ scénu dále doplní Madcult /HC-alternative/, Fleshless /deathmetal-grindcore/, Anime Torment /metalcore-alternative/, Sin The Eighth /violence-metalcore/ a Boneslaw Of The Brain /death-grind/.
Druhá scéna v zastřešeném obřím stanu s kapacitou tisíc diváků nabídne žánrovou směsici od hardcore, post hardcore, death metal, až po punk, regaae a ska. Na této stage budou své ostré riffy do diváků tlačit Beautiful Cafillery, Censorshit, Scream Of The Lambs a Kmen. Příznivci lehčích punkových melodií jistě uvítají elity české punk scény E!E, Houba, SPS, Zeměžluč, Apple Juice, The Fialky. Rytmy ska a reggae přinesou Prague Ska Conspiracy a Uraggan Andrew.
Čestná pozice otvíráků každé ze scén potom připadla mladým lokálním formacím PSOH a Red Night. O jejich účasti rozhodli fanoušci v anketě, do které se mohly přihlásit kapely z okresu Litoměřice. Realizační tým tak dodržuje tradici podporovat začínající skupiny a dát jim možnost prezentace na akci většího rozměru.
Kromě hudebního vyžití festival nabízí i vyžití adrenalinové, a to jak pasivní, tak aktivní. Na programu je řada exhibičních vystoupení – freestyle bike, fireshow, flatland, breakdance a návštěvníci si také budou moci na vlastní kůži vyzkoušet bungee running, aerotrim, soutěže ve stolním fotbálku,…
Začátek akce je naplánován na 10:00, brány festivalu se zavřou v 02:00 následujícího dne.
Vstupenky v předprodeji Ticketstream za 330 Kč, na místě za 400 Kč.
Více informací: www.severnivitr.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.