Sázavafest multižánrový a multikulturní

  • Sázavafest multižánrový a multikulturní Fotogalerie (5)
    • 19.07.2009
    • Tisk

    Kromě prvního hesla „multižánrovost“, uctívají pořadatelé Sázavafestu i heslo „multikulturnost“.

    Sdílejte článek:

Kromě prvního hesla „multižánrovost“, uctívají pořadatelé Sázavafestu i heslo „multikulturnost". Na festivalové fanoušky kromě hudby čeká například i autorské čtení Michaela Viewegha z připravovaného románu Povídky o lásce, nebo divadlo a tanec. Nahlédněme škvírkou do speciálního prostoru Salla Terrena.
„Sázavafest představil ucelenou divadelní a taneční dramaturgii v rámci festivalového programu poprvé v loňském roce. Letos již s vlastním prostorem, určeným pro divadelní a taneční soubory i sólové performery, se program ještě rozšířil. V prostoru Salla Terrena uvidí návštěvníci festivalu pohybové divadlo, africký tanec, kabaretně-divadelní formu pořadu Na stojáka, moderní tanec, pouliční divadelní formy, dokonce i divadlo v Trabantu a ohňovou show. Program bude proložen i několika hudebními vystoupeními,“ uvedl Petr Bergmann, který má na starost dramaturgii speciálního prostoru Salla Terrena.
Co bude na Sázavafestu v Salla Terrena k vidění?
Masaryk
Pohádka pro děti i dospělé (nebo naopak) o prvním československém presidentovi. „Jdu Ruskem do Ameriky založit Československo!“ Jediná pohádka na světě hraná v Trabantu. Tedy pokud je nám známo. Příběh věrnosti a přátelství, příběh velkého ideálu vám zahrají Adriana Máčiková, Andrea Ballayová, Mikuláš Čížek a Adam Kubišta.
Divadlo Trakař
Slavný mim a klaun Tonda Novotný přiveze po loňském úspěšném debutu na Sázavafestu opět své pouliční, v našem případě festivalové divadlo Trakař a sehraje několik etud a představení. Mísí se tu minimalismus, klaunérie, pantomima a komedie.
TiDiTaDe
Taneční a bubenickou show v divadelním stanu zajistí v průběhu celého pátku a soboty známý pražský soubor TiDiTaDe v rytmu západoafrické hudby. Skvělé tanečnice, výteční bubeníci a několik metrů krychlových afrických bubnů. Svou jedinečnou dynamikou a energií vystoupení TiDiTaDe vyčnívají na české ethno scéně jako absolutní špička.
Kaolack
Vrcholem pátečního programu Salla Terreny bude jistě vystoupení afrického tanečníka Kaolacka, který tančí africký tradiční tanec v profesionálním provedení, ale i fantastické choreografie moderního tance, kde ze svých kořenů afrického tanečníka pouze čerpá základní pohybovou a rytmickou výbavu. Uvidíte syrovost, dravost, dynamiku, razanci, pohybovou a technickou perfekci, absolutní sebedůvěru a zcela přesvědčivé vědomí toho, kdo je vládcem okamžiku.
Na stojáka
Tradiční divadelní a zábavní či kabaretní prvek ve formě krátkých sólových komických výstupů se prosazuje i na divadelní pódia. Pořad Na stojáka si získal oblibu a to přimělo protagonisty pokusit se i o jeho ryze divadelní podobu. Ve stanu Salla Terrena uvidíte hvězdné obsazení, v čele s Ivou Pazderkovou, Lenkou Vychodilovou, Lukáše Pavláska a Karla Hynka
Squadra Sua
Autorské nonverbální divadlo Squadra Sua odhaluje v příbězích každodenního života neobyčejné okamžiky. Hra s významy a s prostorem vytváří nečekané situace, které vtahují diváka bezprostředně do svého děje. Vynikající pohybové a taneční kreace, pestré nápaditostí a vtipem představí Robert Janč a Roman Horák v krátkých etudách “Jedna vlašťovka jaro nedělá“, “Život je změna“ a “Marťani“.
Pa-Li-Tchi
Po fenomenálním úspěchu z loňského ročníku ohňová show v kreativních choreografiích známého pražského souboru Pa-Li-Tchi uzavře v pátek i v sobotu program v Salla Terreně.
Více informací: www.sazavafest.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.